Jak wybrać najlepszy hotel w Pradze?

28 sierpnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Udając się do Pragi, z pewnością możemy liczyć  na rewelacyjne wrażenia, jakie oferuje zwiedzającym to miasto. Aby jednak wyjazd był udany, musimy zadbać też o wybór komfortowego noclegu. Gdzie go szukać i na co zwrócić uwagę wybierając hotel w Czeskiej stolicy?

Praga jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Urokliwe uliczki, wspaniała, zabytkowa architektura oraz niepowtarzalny klimat, jaki tu panuje, sprawia, że co rok odwiedzana jest przez miliony turystów z całego świata. Miasto to oferuje zwiedzającym wiele atrakcji. Zaczynając od spacerów po Staromiejskim Rynku i jedynym w swoim rodzaju Moście Karola, kończąc na niezliczonej ilości czeskich pubów i restauracji, w których można spróbować specjałów takich jak wołowy gulasz z knedlikami i słynny smażony ser. Praga zdecydowanie nie jest miastem, które da się w pełni zwiedzić w jeden dzień. Jeśli chcemy poznać większość uroków czeskiej stolicy, powinniśmy zaplanować przynajmniej dwu, a nawet trzydniowy pobyt. Konieczne więc będzie znalezienie noclegu. Jakie hotele Praga proponuje swym gościom?

Zarezerwuj nocleg wcześniej

Praga jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy, nie możemy liczyć więc, że kiedy dotrzemy na miejsce, to z łatwością znajdziemy wolny pokój hotelowy. Nie ważne, czy jest właśnie środek jesieni, czy pełnia sezonu, w tym mieście zawsze jest mnóstwo turystów. Aby więc po przyjeździe nie marnować kilku godzin na szukanie noclegu, lepiej jest zarezerwować go wcześniej. Do tego celu najlepiej będzie skorzystać z popularnych portali noclegowych. Znajdziemy na nich najlepsze oferty, które będziemy mogli przefiltrować według potrzeb indywidualnych. Pomocna jest również dostępność komentarzy gości, którzy odwiedzili obiekt wcześniej. Dzięki temu zyskamy pewność, że hotel w Pradze przez nas wybrany, będzie odpowiednim miejscem na wypoczynek. Na portalach tego typu, możemy trafić też na wiele bardzo atrakcyjnych promocji.

Jaka lokalizacja będzie najlepsza?

Hotele w Pradze znajdziemy właściwie w każdej dzielnicy. Jednak, aby nasza kilkudniowa wycieczka, nie polegała codziennie na przeprawie przez całe miasto w celu dotarcia do centrum, najlepiej jest obrać na nocleg, hotel znajdujący się jak najbliżej tego miejsca.

Dzielnicą, która jest najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę bliskość wszelkich zabytków oraz atrakcji, jest oczywiście Stare Miasto. Jest to ścisłe centrum stolicy, więc będziemy mieć stąd bardzo blisko do większości miejsc wartych odwiedzenia. Nocny, czy wieczorny powrót do kwatery nie będzie wymagał zamawiania taksówki, czy skorzystania z komunikacji miejskiej.

Kolejną dzielnicą, którą bardzo często na nocleg wybierają turyści jest Mała Strana. Stąd w kilka minut dojdziemy do Mostu Karola i innych pięknych miejsc na mapie tego miasta. Znajduje się tu także bardzo dużo knajpek, w których napijemy się najlepszego czeskiego piwa.

Jaki hotel wybrać?

Wybierając nocleg w stolicy Czech, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak odległość od centrum, udogodnienia, czy cena. Jeśli zależy nam na wyborze naprawdę świetnego hotelu, warto prześledzić strony internetowe i opinie turystów. Dobrym sposobem jest na przykład wpisanie w przeglądarkę hasła ”hotele Praga ranking”, dzięki temu możemy wybrać najlepszy nocleg.

Jeśli chcemy mieć pewność jakości, najlepiej będzie wybrać hotel w Pradze należący do sieci. Do takich należą między innymi Mercury oraz Ibis. To bardzo dobry i pewny wybór, ponieważ obiekty takie muszą spełniać określone warunki i z pewnością nie zaskoczą nas niespodziewanymi niedogodnościami.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments