Jak się odprawić w Ryanair? Skąd wziąć kartę pokładową?

13 października 2022
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Zarezerwowałeś tani lot? Jeśli chcesz, aby był on rzeczywiście tani, to musisz zrezygnować z wielu usług, które linie lotnicze zaproponują Ci w związku z tą podróżą. Jednym z Twoich obowiązków jest odprawa. W Ryanair możliwość zrobienia tego bez opłat jest udostępniana dopiero na 24 h przed planowanym lotem. Informację o tym i odnośnik do formularza powinieneś dostać na adres e-mail. Przejdźmy zatem wspólnie przez ten proces.

Jak się odprawić w Ryanair?

W wiadomości e-mail, którą dostaniesz, znajdź klikalny button Check-in:

Ewentualnie przejdź od razu na stronę: https://www.ryanair.com/ie/en/lp/check-in. Zaloguj się na konto i dodaj rezerwację, jeśli jej tam nie widzisz. Numer masz podany w e-mailu. Następnie wybierz dany lot i rozpocznij odprawę.

Przejdź zatem do wypełnienia kolejnych pozycji. Na pierwszym ekranie podajesz dane osobowe uczestników podróży. Zabierz ze sobą na lotnisko ten dokument, którego dane podasz. Ryanair zaproponuje Ci kilka dodatkowo płatnych usług. To ubezpieczenie, wybór miejsca w samolocie. Jeśli nie wybierzesz miejsca, to mało prawdopodobne, że usiądziecie koło siebie. W przypadku gdy podróżujesz z dziećmi – weź to pod uwagę.

Następnie dostaniesz propozycję zakupu dodatkowego bagażu – bez opłat możesz zabrać jedną torbę o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Osobiście nie korzystam z tych dodatków. 

Na koniec pojawi się opcja wydrukowania karty pokładowej. Tego potrzebujesz na lotnisku. Nie zapomnij o nich! Wprawdzie możesz je mieć zapisane w telefonie, ale polecam jednak wersję wydrukowaną. Z urządzeniami bywa różnie. Wydrukowana kartka jest pewniejsza, a na telefonie warto mieć kopię.

Tę samą czynność możesz wykonać w aplikacji Ryanair, która dostępna jest za darmo. Kartę pokładową skanuje pracownik na lotnisku lub przechodzisz przez bramkę, w której robisz to sam – zależy, gdzie się to odbywa. Np. w Pyrzowicach i w Warszawie masz do tego specjalne bramki. Jeśli nie zabierasz ze sobą bagażu rejestrowanego, to od razu przechodzisz do tej bramki. Dzięki temu cały proces wylotu jest znacznie krótszy.

Oczywiście odprawy do lotu powrotnego nie możesz zrobić od razu. Ta również będzie aktywna dopiero na 24 h przed planowanym powrotem, chyba że… zapłacisz. A jeśli będziesz płacić za wszystko po kolei, to ten lot daleki będzie od tanich 😉 Przy okazji zerknij na ceny na pokładzie samolotu Ryanair – możesz tak ustrzelić wiele okazji.

Czy dziecko ma zagwarantowane za darmo miejsce w samolocie obok rodzica w Ryanair?

Uwaga: dzieci poniżej 12 roku życia muszą siedzieć obok osoby dorosłej, z którą podróżują. Można bezpłatnie przydzielić miejsce na maksymalnie 4 dzieci na jednego dorosłego.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments