Jak dojechać do Francji?

5 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Francja, przez Francuzów nazywana l’Hexagone („Sześciokąt”), jest krajem położonym w zachodniej części kontynentu, w strefie klimatów umiarkowanych. Państwo graniczy m.in. z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą oraz Hiszpanią. Stolicą tego wielomilionowego kraju jest znany na całym świecie Paryż.

Republika Francuska jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. Można tam udać się zarówno zimą, jak i latem, własnym transportem lub komunikacją międzynarodową.

Samochodem, pociągiem czy samolotem?

Do Francji można dotrzeć na wiele sposobów: samolotem, samochodem, pociągiem lub autokarem. W tym momencie należy jednak wspomnieć, że podróżni najchętniej wybierają ostatnią opcję, czyli autokar. Z czego to wynika? Głównie z pobudek finansowych. Przelot samolotem jest dużym wydatkiem, natomiast wakacje z dojazdem własnym autem – dość długą, a także wyczerpującą wyprawą. Trzeba również wspomnieć, że z Polski do Francji – kraju nazywanego „Kulturalną Stolicą Świata”, nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych – w tym przypadku istnieje konieczność dokonania przesiadki w Niemczech.

Sprawdźmy więc, jak przebiega autokarowa podróż z Polski do Francji.

Przewoźnicy oferujący przejazd autokarowy z Polski do Francji:

– Ecolines,
– Nord Gdynia,
– Globus,
– Pol-Fol,
– PKS Warmia,
– Orbis Interbus,
– Rudnik Tumay,
– PKS Stalowa Wola.

Z jakich miast można wyruszyć do Francji?

Między innymi z:

– Sanoka,
– Leżajska,
– Przemyśla,
– Lublina,
– Ostrowca Świętokrzyskiego,
– Bielska-Białej,
– Częstochowy,
– Białegostoku,
– Elbląga,
– Suwałk.

Po dokonaniu przesiadki, autokar będzie przejeżdżał przez:

Holandię – Eindhoven,
Belgię – Antwerpię,
– Brukselę,
– na końcu dotrze do francuskich miejscowości: Lille, Roye, Senlis oraz do Paryża, gdzie skończy swój kurs.

Ceny biletów do Francji

Ceny biletów autokarowych są uzależnione od długości trasy, a dodatkowo – są ustalane indywidualnie przez przewoźników. Bilety można nabyć drogą internetową lub bezpośrednio u agentów współpracujących z przewoźnikami.

Wybierasz się samolotem do Francji? Nie wiesz jednak, co robić z dzieckiem podczas lotu? Koniecznie spakuj do walizki kolorowe gry planszowe oraz ulubione bajki swojej pociechy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments