Jak dojechać do Bułgarii?

15 maja 2017
Click to rate this post!
[Total: 50 Average: 4.3]

Bałkany to niezwykle atrakcyjny region Europy odwiedzany przez turystów z całego świata. Leżąca w jego centrum Bułgaria cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością z uwagi na liczne atrakcje – włącznie z ładną pogodą – jakie ma do zaoferowania. Przy planowaniu podróży w te strony koniecznie trzeba uwzględnić środek transportu.

Samolotem do Bułgarii

Samolot to rozwiązanie najwygodniejsze i najszybsze, ale w tym przypadku niestety nie najtańsze. Lot z Warszawy do Sofii trwa niecałe 2 godziny – bezpośrednie rejsy są obsługiwane przez LOT. Średnia cena biletu to ok. 1000 zł w obie strony, dlatego też warto uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać promocji. Oczywiście LOT to nie jedyna opcja. W sezonie letnim – od maja do końca września – Wizzair uruchamia połączenia z Polski do Burgas. Jeśli zabukujemy bilet odpowiednio wcześniej, zapłacimy za niego ok. 300 zł.

Istnieje ponadto możliwość odbycia podróży z przesiadkami – posiada ją w ofercie Austrian Airlines, z warszawskiego Lotniska Chopina do Sofii przez Wiedeń. Długość podróży jest wówczas uzależniona przede wszystkim od czasu oczekiwania na samolot w Wiedniu – może wynieść od kilku do nawet ponad 20 godzin.

Pociągiem do Bułgarii

Podróż pociągiem do Bułgarii ma z pewnością swoje uroki, niemniej wariant ten nie jest zbyt często wybierany – decydujące znaczenie ma tu czas. Trzeba zarezerwować sobie na to minimum 30 godzin oraz uwzględnić przesiadki w Breclav i Budapeszcie. Można również dojechać pociągiem do Budapesztu, tam przesiąść się do pociągu do Belgradu, a stamtąd – także koleją – udać się do Sofii. Krótszą i wygodniejszą opcją jest podróż samolotem do Budapesztu, np. tanimi liniami, a tam przesiadka do pociągu.

Autokarem do Bułgarii

Wyprawa autokarem do Bułgarii to żaden problem, aczkolwiek należy mieć na uwadze to, że trwa ona ok. 30 godzin. Standardowa trasa wygląda w następujący sposób: Warszawa – Częstochowa – Katowice – Kraków – Budapeszt – Belgrad – Sofia. W sezonie letnim są też połączenia z Burgas. Autokary do Sofii kursują ponadto z Bratysławy i Pragi, gdzie można dotrzeć np. pociągiem. Ile w tym przypadku kosztuje podróż? Sporo zależy od stacji początkowej i terminu dokonania rezerwacji biletu – ceny w obie strony zaczynają się od 400 zł wzwyż.

Samochodem do Bułgarii

Własny samochód to rozwiązanie, które zawsze zdaje egzamin. Rzecz jasna na podróż należy przeznaczyć przeciętnie ponad 20 godzin, lecz plus jest taki, że można zatrzymać się w dowolnym miejscu i przy okazji zobaczyć coś ciekawego. Na tę okoliczność pojawia się pytanie: jaką trasę wybrać? Autem do Bułgarii można dojechać m.in. przez:

  1. Rumunię, np.:

– Warszawa – Rzeszów – Preszów – Koszyce – Miszkolc – Debreczyn – Oradea – Kluż – Sighisoara – Bukareszt – Giurgiu – przejście graniczne w Ruse, a stamtąd do wybranej miejscowości w Bułgarii,

– Warszawa – Lublin – Lwów – Suchawa – Bacau – Slobozia – Fetesti – Cernavoda – Konstanca – Magalia – Durankulak – Warna.

  1. Serbię, np.:

– Warszawa – Rzeszów – Preszów – Koszyce – Miszkolc – Debreczyn – Kecskemet – Szeged – Subotica – Belgrad – Nisz – Sofia.

 

A może jednak z biurem podróży? Wakacje w Bułgarii  od 600 zł! Sprawdź!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments