Izrael – co warto zobaczyć?

1 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 40 Average: 4.2]

Izrael (oficjalnie Państwo Izrael) jest krajem, które leży w Azji Zachodniej – na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Jego przepiękne położenie, a także wspaniałe, wielowiekowe zabytki, rokrocznie przyciągają dziesiątki tysięcy turystów z całego świata. Sprawdźmy zatem, jakie miejsca warto odwiedzić w Izraelu.

Izrael – ciekawe miejsca

– Jerozolima.

Jerozolima (nazywana „miastem pokoju”) jest w stanie oczarować każdego turystę. W miejscu, w którym przeplatają się 3 różnorodne religie świata, żaden przyjezdny nie będzie się nudził. Wyprawę po „mieście pokoju” najlepiej rozpocząć od zwiedzania Góry Oliwnej. Należy dodać, że z Góry Oliwnej rozciąga się przepiękny widok na panoramę Jerozolimy, a także Starego Miasta (Old Town).

W dalszej kolejności warto udać się do samego Old Town (Starego Miasta). Przypomnijmy, że Stare Miasto jest najważniejszym, a także najbardziej fascynującym miejscem na mapie Jerozolimy. Przechadzając się uliczkami „miasta pokoju”, można skosztować świeżo wyciśniętego, a także pachnącego soku z granatów.

Było „coś” dla ciała, teraz „coś” dla duszy… Będąc w Jerozolimie nie można pominąć zwiedzania Bazyliki Grobu Pańskiego (Holy Sepulchre) oraz najświętszego miejsca judaizmu – Ściany Płaczu.

Kolejnym punktem na mapie zwiedzania powinien być uliczny bazar Mahane Yehuda, przepełniony różnorodnymi kolorami, smakami oraz zapachami. Na miejscu można kupić wyborną chałwę lub baklawę, a także całą paletę pachnących przypraw. Tutaj ceny są rozsądne, można również targować się ze sprzedawcami.

Tel Awiw.

Tel Awiw (drugie pod względem wielkości miasto Izraela) jest stosunkowo młodą metropolią, którą zamieszkują 3 miliony ludzi. Jego najciekawszą, a zarazem najstarszą atrakcją jest Stara Jaffa, przepełniona klimatycznymi kawiarenkami, restauracjami, a także galeriami sztuki. W trakcie zwiedzania Tel Awiwu nie można pominąć Starego Portu, w którym warto zrobić sobie krótką przerwę na odpoczynek. Po wypiciu kawy, a także zregenerowaniu sił, należy udać się w dalszą drogę. Kolejnym punktem zwiedzania powinien być Bazar Carmel – bardzo tłoczny, kolorowy, hipnotyzujący różnorodnością. W Tel Awiwie ceny należą do dość wysokich.        

– Ejlat.

Ejlat jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy pięknych plaż, raf koralowych, nurkowania, a także snorkelingu. Na miejscu można znaleźć rozbudowaną sieć hoteli, które oferują przyjezdnym szereg niezapomnianych atrakcji. Wśród najciekawszych z nich należy wymienić: Rafę Delfinów (Dolphin Reef), Rezerwat Przyrody Plaży Koralowej (Coral Beach Nature Reserve) oraz wspaniałe plaże i kąpieliska. Ceny w Ejlacie, są wyższe niż ogólnie ceny w Izrealu, należą do stosunkowo wysokich. Warto podkreślić, że Ejlat jest miastem o największej ilości słonecznych dni w całym Izraelu. Można tu przyjechać z całą rodziną.  

– Morze Martwe.

Morze Martwe stanowi najlepsze, a zarazem najbardziej skuteczne SPA na całym świecie. W tym miejscu można zregenerować siły, zrehabilitować ciało, a także poprawić kondycję skóry – zwłaszcza skóry podatnej na uczulenia lub podrażnienia.

Warto wiedzieć, że czarne błoto z Morza Martwego jest w stanie zniwelować wiele nieprzyjemnych dolegliwości (w tym: trądzik, łuszczycę oraz rozstępy).       

 

     

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments