Irlandia w weekend – co zobaczyć

24 lipca 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zielona wyspa urzeka urokliwymi krajobrazami, zabytkowymi zamkami i wyśmienitym piwem. To doskonałe miejsce na krótki, weekendowy wypad. W 2 lub 3 dni można zobaczyć warownie niczym z „Gry o Tron”, epickie klify, zielone doliny i wypić prawdziwego Guinnessa.

Do Irlandii można pojechać autem, z całonocną przeprawą promową z Wielkiej Brytanii. My polecamy jednak szybszą formę podróżowania. Na lotnisko w Dublinie dostaniemy się w zaledwie 3 godziny. Do Irlandii regularnie latają „tanie linie” z wielu polskich miast. Ta metoda transportu na pewno nie wydrenuje naszych portfeli. Przy rezerwacji z wyprzedzeniem zapłacimy naprawdę niewiele. Z lotniska w godzinę można dostać się do centrum Dublina. Oczywistym mankamentem podróży lotniczej na Zieloną Wyspę są opóźnienia. Na szczęście możemy wystąpić o odszkodowanie za opóźniony lot. Polecamy usługi specjalistycznej firmy zajmującej się reklamacją lotów, np. AirHelp.

Noclegi

Kwatery w Irlandii nie należą do najtańszych. W Dublinie dobrze będzie zatrzymać się w jednej z dzielnic na obrzeżach. Do centrum będziemy mieć od kilkunastu do 30 minut piechotą, ale zapłacimy o wiele taniej. W innych miejscach polecamy pensjonaty Bed and Breakfast. Warto rezerwować kwatery ze śniadaniem. Mimo to za noc zapłacimy nawet 300zł za 2 osoby. Cenę wynagrodzi nam jedyny w swoim rodzaju klimat, jak wspólne oglądanie rozgrywek futbolu gaelickiego w lokalnej telewizji z właścicielami pensjonatu.

Klimatyczny Dublin

Stolica Irlandii to największe miasto kraju, ale jednocześnie kameralne i przytulne. Na zwiedzenie Dublina wystarczy jeden dzień. Koniecznie trzeba zobaczyć słynne zabytki, jak Zamek Dubliński, Katedrę Św. Patryka oraz Trinity College, czyli najstarszą uczelnię na wyspie. Nauki pobierał tu m.in. Oscar Wilde. Stolica jest pełna klimatycznych budowli z minionych wieków. Amatorów muzeów z pewnością zainteresuje wizyta w Muzeum Historii Naturalnej oraz w Muzeum Narodowym. Po zwiedzaniu czas na replikę starego browaru w Browarze Guinnessa i oczywiście obowiązkowy kufel piwa. Wieczorem warto wybrać się na spacer po Temple Bar. To dublińska dzielnica pubów, nocnych klubów i restauracji.

Klify Moheru

W zachodniej części wyspy pomiędzy Limerick i Galway znajdziecie największą atrakcję turystyczną Irlandii. Z Dublina można dojechać tam w ok. 2 godziny. Klify Moher to potężne dzieło natury, który oczaruje najbardziej zatwardziałych podróżników. Majestatyczne klify mogą być znane fanom ekranizacji przygód Harry’ego Pottera. To także znakomite miejsce na trekking. Przechadzki wokół klifów mogą trwać godzinami. Warto odwiedzić też pobliskie Limerick i Galway. To dwa urokliwe miasta o historycznej zabudowie. W tym pierwszym polecamy Zamek Króla i liczne kościoły ze średniowiecza. Drugie miasto urzeka zabytkowym centrum położonym między ciekami wodnymi.

Zamek Malahide i skała Cashel

Irlandia obfituje w krajobrazy przypominające „Grę o Tron”. Zamek Malahide to wspaniałe miejsce położone w pobliżu Dublina. Stanowi ulubione miejsce weekendowych wypadów Irlandczyków za miasto. Otoczony piękny parkiem obiekt imponuje rozmachem, a także bogatą ofertą kulturalną. Często można trafić tutaj na ciekawe koncerty. Również zamek na skale w Cashel idealnie wpisałby się w scenerię Westeros. Legenda wiąże powstanie skały z niecelnie rzuconym głazem, którym szatan chciał trafić Św. Patryka, patrona Irlandii. Mroczna legenda współgra z nastrojem zamczyska, wokół którego rozpościerają się zielone doliny. To właśnie po takie widoki warto wybrać się na Zieloną Wyspę.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments