Internet w Wietnamie

29 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 24 Average: 4.4]

Wietnam – kraj w Azji Południowo-Wschodniej – znajduje się na turystycznym celowniku wielu osób. Miejsc, które warto tu zobaczyć jest mnóstwo – to też świetna okazja, by poznać inną kulturę. Zważywszy jednak na fakt, iż Wietnam jest republiką socjalistyczną o charakterze komunistycznej dyktatury, często pojawiają się pytania o to czy z korzystaniem z internetu nie będzie problemów.

Planując wyjazd do Wietnamu, należy pamiętać o tym, iż polskie karty SIM nie zawsze będą tu działać – nie wszyscy operatorzy funkcjonujący na terenie Polski mają bowiem podpisane umowy roamingowe z operatorami wietnamskimi. Kolejna istotna kwestia to taka, że GMS działa w Wietnamie tylko częściowo.

Jak korzystać z internetu w Wietnamie?

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że internet w Wietnamie jest powszechnie dostępny. W większości hoteli oraz lokali typu bary czy restauracje wi-fi jest darmowe, a goście mają do wyboru kilka sieci. Nie zaleca się jednak używania darmowego wi-fi do obsługi konta bankowego, gdyż stosowanie w Wietnamie programów szpiegujących typu spyware jest dość rozpowszechnione.

Najlepszym rozwiązaniem jest internet mobilny w Wietnamie. W tym celu należy zaopatrzyć się w lokalną kartę SIM – uwaga, karty podlegają rejestracji i wysoce prawdopodobne jest to, że zostaniemy poproszeni o okazanie paszportu. Ceny pakietów są zróżnicowane – w zależności od wybranej opcji i operatora, aczkolwiek nie są to wysokie koszty. Przykładowo w Mobifone karta z pakietem 1,5 GB kosztuje ok. 14 zł. Mobilna sieć w Wietnamie działa sprawnie, lecz standard 4G nie jest tu obsługiwany. Przesył danych odbywa się w standardzie 3G.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments