Internet w USA

4 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 1.8]

Wyjeżdżasz do USA i wiesz, że będziesz potrzebował dostępu do Internetu? Zastanawiasz się, na jaką opcję warto się zdecydować? Zapoznaj się z różnymi możliwościami uzyskania stałego dostępu do sieci i zdecyduj, która z nich najbardziej ci odpowiada.

1. Roaming

Z pewnością jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ nie wymaga właściwie żadnych specjalnych działań. Wiąże się jednak z bardzo dużymi opłatami, więc korzystając z roamingu za granicą, należy liczyć się z tym, że rachunki mogą być naprawdę wysokie. Właśnie dlatego zalecamy, by korzystanie z roamingu uznać za opcję, która jest dobra jedynie w naprawdę kryzysowych sytuacjach, kiedy wszystkie inne alternatywy nie są już możliwe.

Porównanie cen za transmisję danych u polskich operatorów:
T-Mobile – 3,63 zł / 100 KB
Play – 3,50 zł / 100 KB
Orange – 31,76 zł / 1 MB
Plus – 2,46 zł za 50 KB

Wykres przedstawiający porównanie cen za 500 MB:

 

 

 

 

 

 

2. Router XOXO WiFi

Lubisz innowacyjne i wygodne rozwiązania? Koniecznie sprawdź, czym jest router XOXO WiFi, ponieważ to zupełna nowość na polskim rynku. XOXO WiFi to mobilny router, który umożliwia dostęp do Internetu w ponad 130 krajach na całym świecie. To małe urządzenie wielkości telefonu, ponadto bardzo proste w obsłudze.

Co oferuje XOXO WiFi?
– Wybór pakietu: 500 MB / 1 GB / 2 GB / 5 GB dziennie. Oznacza to, że każdego dnia wybrany pakiet się odnawia.
– Nielimitowany Internet! Nawet jeśli przekroczysz wybrany pakiet, nie stracisz całkowitego dostępu do sieci. Jedynie prędkość spadnie do 512 kb/s, jednak nadal będziesz mógł wysłać pilnego maila lub przejrzeć stronę internetową.
– Ogromna wygoda. Wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie internetowej. Możesz zadbać o dostęp do Internetu jeszcze przed wyjazdem za granicę! Przy XOXO WiFi nie musisz martwić się o kupienie karty SIM po wylądowaniu na lotnisku. Nie musisz obawiać się, że nie znajdziesz osoby, która mówi po angielsku.
– XOXO WiFi nie tylko dla ciebie, ale również dla 4 innych osób! Jeśli wyjeżdżasz z rodziną lub przyjaciółmi, jest to świetne rozwiązanie, ponieważ do jednego routera można podłączyć do 5 urządzeń w tym samym czasie!

Problem z operatorem?

Nie w przypadku XOXO WiFi!
To jedynie rozwiązanie, w którym nie jesteś uzależniony od jednego operatora. Router XOXO WiFi łączy się z tą siecią, która ma najlepszy zasięg w danym miejscu. Jeśli jeden z operatorów ma słaby zasięg lub ma awarię, urządzenie automatycznie łączy się do innej sieci. Nie jest to możliwe w przypadku karty SIM, która uzależnia użytkownika od jednego operatora.

3. Hotspoty z WiFi

Szukasz możliwie najtańszego, a nawet bezpłatnego Internetu? Tak, Hotspot z WiFi jest zdecydowanie najtańszą opcją i wiele osób się na niego decyduje. Czy słusznie?
Jeśli zależy ci na bezpiecznym połączeniu z Internetem, to zdecydowanie nie jest opcja dla ciebie. Publiczne Hotspoty zupełnie nie chronią prywatnych danych użytkownika – każdy, kto korzysta z publicznej sieci może stać się łatwym celem dla hakerów, którzy nie będą mieli problemu, by dostać się na prywatną pocztę czy nawet poznać ukryte hasła dostępu. Jeśli koniecznie chcesz korzystać z hotspotów z WiFi, odradzamy wchodzenie na prywatne konta, a nawet na osobistą pocztę internetową.
Warto również pamiętać, że z publicznej sieci może korzystać każdy, dlatego może mieć to wpływ na zwolnienie prędkości. Jeśli zależy ci na szybkim Internecie, możesz nie być usatysfakcjonowany. Ponadto nie wszędzie dostępne jest darmowe WiFi, więc jest się uzależnionym od konkretnych miejsc, które umożliwiają bezpłatny dostęp do sieci.

4. Kawiarenki internetowe

W USA nie trudno znaleźć kawiarenki internetowe. Wydaje się, że to wygodna opcja dostępu do sieci, jednak tutaj również trzeba pamiętać, że w takich miejscach Internet nie jest zbyt bezpieczny. Ponadto w tym przypadku za Internet trzeba już zapłacić, a w obszarach często odwiedzanych przez turystów kawiarenki są znacznie droższe.
Jeśli jednak wiesz, że potrzebujesz regularnego dostępu do sieci, nie będzie to dla ciebie najlepsza opcja. W końcu największą niedogodnością jest uzależnienie od jednego miejsca, a nikt nie chciałby spędzić całego dnia w kawiarence. Ponadto poleganie na takim dostępie do Internetu jest bardzo niewygodne. By wysłać jednego maila lub sprawdzić jakąś informację, trzeba byłoby szukać kawiarenki, by wykupić dostęp do Internetu na wybrany okres czasu. Nigdy nie można być jednak pewnym, że akurat kawiarenka będzie gdzieś w pobliżu.

5. Karta SIM

Oczywiście pozostaje jeszcze opcja kupienia karty SIM w USA. W tym przypadku należy pamiętać, że najpierw należy odblokować swój prywatny telefon. I choć samo kupienie karty SIM nie powinno stanowić większego problemu, trzeba pamiętać, że jednak jest to rozwiązanie jedynie na jedno urządzenie. Już na przykład korzystanie z laptopa nie będzie możliwe, a nie wszyscy lubią przeglądać strony już pisać maile na małym ekranie.
Ponadto, jeśli w dużym stopniu będziesz korzystać z pakietu, w końcu kiedyś się on skończy. Dlatego wcześniej trzeba dokładnie przemyśleć, jak wiele Internetu będziesz potrzebować podczas wyjazdu.
Nie jest to rozwiązanie dla osób, które chcą zachować swój prywatny numer, a także pełną listę kontaktów. W końcu włożenie nowej karty SIM do telefonu wiąże się z zupełnie nowym numerem. Wiąże się to z ryzykiem, że ktoś z twojej rodziny lub pracy nie będzie w stanie się do ciebie dodzwonić.

Jak widać, opcji dostępu do Internetu w USA jest bardzo wiele. Żadna z nich nie jest pozbawiona wad. Jednak tylko router XOXO WiFi zagwarantuje ci szybki i w pełni bezpieczny Internet. Ponadto do korzystania z tego urządzenia nie potrzebujesz żadnej karty SIM i nie jesteś uzależniony od jednego operatora. Nie musisz przejmować się koniecznością zmiany numer telefonu, a awarie jednej sieci nie są już problemem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments