Internet w Tajlandii

22 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4.1]

Tajlandia to kierunek cieszący się wśród polskich turystów ogromną popularnością. Warto się tam wybrać z wielo powodów, lecz przed wyjazdem warto dowiedzieć się o kilka spraw – m.in. tych związanych z korzystaniem z internetu. To bardzo ważne, jeśli chcemy utrzymywać kontakt z bliskimi w Polsce.

Podstawowa rzecz, o której powinni pamiętać ci, przez których na miejsce urlopu wybrana została Tajlandia – internet w telefonie to zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli chodzi o korzystanie z sieci. Nie opłaca się używać do tego celu usług w ramach roamingu, ponieważ ich koszt jest bardzo wysoki. U jednego z tajskich operatorów – DTAC, AIS czy True Move – w atrakcyjnej cenie dostępna jest karta do internetu. Tajlandia pod tym względem jest krajem przyjaznym turystom. Przeciętny koszt pakietu na 7 dni wynosi ok. 30 zł. Stosownych zakupów dokonajmy już po przylocie na lotnisku, gdzie każdy operator posiada swój punkt. Przygotujmy dokument tożsamości i nie zapomnijmy o wyłączeniu dostępu do internetu na polskiej karcie SIM. Uwaga: przed wyjazdem na wakacje upewnijmy się czy nasz telefon nie posiada blokady przed tajskimi kartami SIM – w razie czego blokadę należy usunąć.

Jak korzystać z internetu w Tajlandii?

Dobra wiadomość dla tych, których interesuje Tajlandia – internet mobilny działa tu naprawdę nieźle. Darmowe wi-fi jest dostępne w znakomitej większości hoteli, restauracji itp. Jeżeli posiadamy nawet stosunkowo skromny pakiet danych, nie musimy się obawiać, że przy rozsądnym korzystaniu z sieci zużyjemy go w błyskawicznym tempie. To jedna z licznych zalet, jakie posiada Tajlandia – tani internet. Mamy ponadto do dyspozycji opcję w postaci kafejki internetowej, gdzie ceny zaczynają się od 2,00 zł za godzinę.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments