Internet w Słowenii

5 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Słowenia, Republika Słowenii, jest krajem położonym w Europie Środkowej, nad Morzem Adriatyckim. Od zachodu graniczy z Włochami, od północy z Austrią, od wschodu z Węgrami, natomiast od południa z Chorwacją. Stolicą państwa jest Lublana – jedna z najciekawszych metropolii naszego kontynentu.

Jak korzystać z Internetu w Słowenii?

Wakacje w Słowenii stanowią doskonałą okazję do poznania jednego z najmniejszych krajów Unii Europejskiej. „Europa w Miniaturze” – bo tak często mówi się o Słowenii, jest państwem słynącym ze wspaniałych win, leczniczych uzdrowisk, a także malowniczych widoków. Nie samymi widokami żyje człowiek, dlatego warto wiedzieć, jak na miejscu można połączyć się z Internetem. Sprawdźmy to już teraz.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup Turystycznej Karty Ljubljany, która daje nieograniczony dostęp do Internetu przez 60 minut. Po upływie 60. bezpłatnych minut, turyści mogą dokonać zakupu dziennego dostępu do Internetu, tygodniowego dostępu do Internetu lub miesięcznego (trzydziestodniowego) dostępu do Internetu. Pakiet Internetu (dzienny, tygodniowy lub trzydziestodniowy) pozwala cieszyć się dużą swobodą – daje możliwość nieograniczonego surfowania po sieci, przeglądania interesujących stron internetowych, a także wyszukiwania okazji, np. cenowych, turystycznych.

Darmowe Wi-Fi

Osoby, które nie potrzebują nieograniczonego dostępu do Internetu, mogą skorzystać z darmowego Wi-Fi. Darmowe Wi-Fi można znaleźć m.in. w restauracjach, kawiarniach oraz centrach handlowych.

Słowenia, jak powszechnie wiadomo, stanowi bezpieczny kierunek na wakacje z rodziną. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, jak na miejscu wyglądają opłaty drogowe/autostradowe, przepisy wizowe, a także jak połączyć się z Internetem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments