Internet w Rumunii

26 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 53 Average: 4.3]

Rumunia jest krajem położonym w południowo – wschodniej części Europy, graniczącym z Węgrami, Serbią, Bułgarią, Ukrainą oraz Mołdawią. Jej stolica (nazywana niegdyś „Paryżem wschodu”) po dziś dzień zachwyca szerokimi bulwarami, a także pięknymi, secesyjnymi budowlami. Wybierając się w podróż lub delegację do kraju hrabiego Drakuli, warto posiadać swobodny dostęp do Internetu (np. w telefonie komórkowym/smartfonie). W ten sposób będzie można zaznajomić się z historią danego regionu, a to znacznie ułatwia zwiedzanie.

Jak korzystać z Internetu w Rumunii?

Dzięki Internetowi jesteśmy w stanie szybciej, a także sprawniej kontaktować się z rodziną lub przyjaciółmi, możemy również dotrzeć do pozostałych użytkowników sieci. Taki stan rzeczy sprawia, że czujemy się bezpieczniej oraz swobodniej – zwłaszcza poza granicami naszego państwa.

Przebywając na terytorium Rumunii (kraju nierozerwalnie złączonego z hrabią Drakulą), powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób można połączyć się tam z Internetem – nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy Internet okaże się potrzebny.

Dostęp do Internetu – możliwości

W pierwszej kolejności można zaopatrzyć się w lokalną kartę SIM (np. z pakietem 2 GB Internetu). Dodajmy jednak, że wiele w tej materii zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników – 2 GB mogą niektórym nie wystarczyć. W celu doładowania karty należy udać się do specjalnego stoiska.

Karta SIM z pakietem 2 GB może kosztować ok. 40,00 RON. RON (lej rumuński) stanowi oficjalną jednostkę monetarną obowiązującą na terytorium Rumunii. Gwoli ścisłości należy podkreślić, że jeden lej rumuński (RON) = 0,8861 złotego polskiego (kurs z dnia: 26 stycznia 2018). Jeśli chodzi o zasięg, to ten bywa zróżnicowany – w dużych miastach Internet działa bez zarzutu, natomiast w mniejszych miastach/wioskach – zasięg jest ograniczony.

Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezpłatnego WiFi. WiFi (w bezpłatnej formie) można znaleźć w wielu hotelach w Rumunii. Warto podkreślić, że aż 99% hoteli znajdujących się na terytorium Rumunii oferuje dostęp do darmowego WiFi.   

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments