Internet w Omanie

5 września 2018
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.6]

Oman, pomimo faktu, że leży w Azji, bardzo daleko od Polski, daje nam możliwość swobodnego korzystania z dobrodziejstw cywilizacji (a dokładniej – z Internetu). Jak wygląda to praktyce? Poniżej znajduje się opis dostępnych rozwiązań, pozwalających nam na bezpieczne, a także skuteczne korzystanie z Internetu.

Numer 1 we wszystkich krajach świata

Pierwszym, a także najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zakup lokalnej karty SIM – z mobilnym Internetem, a także rozmowami oraz SMSami. Gwoli doprecyzowania należy dodać, że w Omanie za starter firmy FRiENDi zapłacimy około 45.00 złotych. W pakiecie znajduje się 1,5 GB Internetu oraz rozmowy i SMSy w Omanie. Jeśli chodzi o zasięg to ten, oprócz terenów górzystych oraz pustynnych, jest bardzo dobry. Na terytorium „Ukrytego Skarbu Półwyspu Arabskiego” – bo tak często mówi się o Omanie, nie ma także problemów z dostępem do polskich witryn, a także mediów społecznościowych. Z całą pewnością nie zaleca się natomiast używania europejskich kart SIM, a także bardzo drogiego roamingu.

Innym sposobem na połączenie się z Internetem jest skorzystanie z sieci Wi-Fi – w hotelu, restauracji lub na lotnisku. Ciekawostką może być fakt, że na terytorium Omanu praktycznie nie znajdziemy kafejek internetowych.

XOXO WiFi – Internet bez limitu

Każdy, kto zamierza korzystać z Internetu bez limitu, powinien zaopatrzyć się w małe, przenośnie urządzenie – XOXO WiFi. XOXO WiFi jest urządzeniem, które zapewnia darmowy dostęp do sieci przez długi okres czasu. Jak to działa? W pierwszej kolejności należy włączyć akcesorium, a następnie dać mu chwilę, aby mogło zalogować się do lokalnej sieci komórkowej o najlepszym zasięgu. Dalsza część uruchamiania XOXO WiFi wygląda następująco: w ustawieniach telefonu (lub w ustawieniach innych urządzeń elektronicznych) należy wybrać sieć WiFi otwartą przez XOXO WiFi, a następnie wpisać hasło, które jest dostępne na ekranie telefonu lub innego urządzenia. Dodajmy, że cały proces uruchamiania XOXO WiFi trwa bardzo krótko – bo zaledwie trzy minuty.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments