Internet w Laosie

29 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 4.6]

Laos to kraj na Półwyspie Indochińskim w południowo-wschodniej części Azji. Nie należy do bardzo popularnych kierunków turystycznych, niemniej turystyka jest branżą rozwijającą się  i z roku na rok przynoszącą do budżetu państwa coraz większe dochody.

Zanim wybierzemy się do Laosu zasięgnijmy informacji dotyczących paru ważnych spraw. Jeśli chodzi o kwestie związane z komunikacją, to za korzystanie z niej w ramach roamingu zapłacimy niczym za przysłowiowe zboże. Przed wyjazdem warto sprawdzić ceny połączeń u swego operatora, aby później rachunek nie okazał się nieprzyjemną niespodzianką. Z zasięgiem sieci komórkowych w Laosie nie zawsze jest kolorowo – najgorzej pod tym względem jest na północy, w małych miejscowościach i oczywiście w dżungli.

Jak korzystać z internetu w Laosie?

O czym jeszcze trzeba pamiętać, gdy zamierzamy odwiedzić Laos? Internet raczej nie zaskoczy nas zawrotną prędkością. Możemy z niego skorzystać m.in. w internetowych kafejkach – ale pod warunkiem, że urlop spędzamy w takich miastach jak Wientian (stolica), Luang Prabang czy Vang Vieng. Godzina kosztuje ok. 2 USD. Poza większymi miejscowościami o kafejkach internetowych możemy raczej zapomnieć. Co się zaś tyczy wi-fi w hotelach, to jest – lecz tylko w niektórych tego typu obiektach.

Nie bez powodu zatem najchętniej wybieranym przez turystów sposobem na to, by mieć internet w Laosie, jest lokalna karta SIM z odpowiednim pakietem. Wyboru nie ma dużego – w Laosie funkcjonuje tylko dwóch dostawców internetu, a mianowicie LaoTel (państwowy) oraz GlobeNet (prywatny). Średnia cena karty to ok. 5 USD. Na ile sprawnie uda nam się korzystać z mobilnego internetu, zależy od miejsca, w którym przebywamy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments