Internet w Indonezji

4 maja 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W Republice Indonezji można bez problemu zaopatrzyć się w kartę do telefonu z pakietem internetowym. Trzeba jednak wiedzieć, że od maja 2018 roku obowiązuje tam przepis, który nakazuje rejestrację karty SIM. Rejestracji karty dokonuje się w autoryzowanych punktach sprzedaży. Wiodącymi operatorami w kraju są Telkomsel, Indosat oraz XL Axiata.

Uwaga! Bez rejestracji karta działa maksymalnie przez 10 dni.

Zasięg w Indonezji

Najlepszym zasięgiem w kraju może pochwalić się narodowy operator Telkomsel. Karta Telkomsel/Simpati o pojemności 4 GB kosztuje około 100 000,00 IDR (cena z 2018 roku).

Internet na indonezyjskiej wyspie Bali

Wyspa Bali, często nazywana „Wyspą Tysiąca Świątyń”, stanowi jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Egzotyczne krajobrazy, wspomniane już świątynie, a także wyjątkowo piękne plaże to zaledwie kilka atrakcji, jakie oferuje indonezyjski raj. Jeśli jednak znudzi się Państwu odpoczynek na plaży lub w basenie, zawsze możecie skorzystać z Internetu i sprawdzić, co w świecie piszczy…

Karta SIM czy kafejka internetowa?

Osoby, które lubią długie surfowanie w sieci, powinny zdecydować się na zakup lokalnej karty SIM – pakiet Internetu na miesiąc to koszt rzędu kilku dolarów amerykańskich (USD). Innym i równie wygodnym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z lokalnej kafejki internetowej. Za godzinę użytkowania Internetu przyjdzie Nam zapłacić od trzech do siedmiu tysięcy rupii indonezyjskich.

Zasięg na Bali

Na „Wyspie Tysiąca Świątyń” raczej nie natkniemy się na problemy z zasięgiem. Jeśli zamierzacie Państwo porozumiewać się ze światem drogą sms-ową, mamy dla Was dobrą wiadomość! Międzynarodowy SMS to koszt rzędu kilkudziesięciu groszy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments