Internet w Indiach

15 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.9]

Indie są krajem, który zachwyca bogactwem smaków oraz aromatów. Ich różnorodność kulturowa, a także zapierające dech w piersiach krajobrazy, powodują, że każdego roku do Delhi przyjeżdżają setki tysięcy turystów z całego świata. Każdy z przyjezdnych powinien jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze, o ważnych szczepieniach. Po drugie, o ubezpieczeniu, a po trzecie, o dostępie do Internetu.

Jak korzystać z Internetu w Indiach?

Internet stanowi nieodłączny element życia dla większości ludzi – jest niezbędny do pracy, potrzebny do komunikowania się z innymi użytkownikami, a także wykorzystywany w celach prywatnych (np. do przeglądania portali społecznościowych). Przebywając na wakacjach lub w delegacji w Indiach, warto wiedzieć, w jaki sposób można połączyć się z Internetem. Pierwszym sposobem jest użycie karty SIM lokalnej sieci. Należy dodać, że kartę SIM (lokalnej sieci) można kupić bez większego problemu. Co jednak ważne, karta kupiona np. w Delhi powinna być użytkowana wyłącznie w tym rejonie. Dlaczego? Ponieważ zastosowanie jej w innym miejscu (w Indiach) będzie skutkowało nałożeniem dodatkowych opłat.

Drugim rozwiązaniem jest międzynarodowy roaming. Dodajmy, że podstawową zaletą roamingu jest łatwość obsługi – wystarczy, że włączymy sieć mobilną w telefonie i gotowe. Z Internetu w telefonie korzysta się bardzo przyjemnie. Problem pojawia się dopiero wówczas, gdy otrzymujemy ogromny rachunek za korzystanie z roamingu poza Unią Europejską. Ze względu na fakt, że korzystanie z roamingu poza Unią Europejską może skutkować poważnymi problemami finansowymi, zaleca się stosowanie tej opcji wyłącznie w sytuacjach krytycznych.

Kolejnym rozwiązaniem są otwarte Hotspoty WiFi. Te można znaleźć niemalże w każdym hotelu, restauracji, na lotnisku czy stacji kolejowej. Warto również wspomnieć, że połączenie uzyskamy nie tylko na telefonie komórkowym (smartfonie), ale także na innych urządzeniach elektronicznych, takich jak: tablet czy laptop. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie punkty z WiFi są bezpłatne. W wielu obiektach na terytorium Indii Hotspoty zostały zabezpieczone hasłem. Dostęp do hasła będzie nas kosztował od 60,00 do 100,00 rupii indyjskich (INR). Minusem wspomnianego rozwiązania jest fakt, że Internet z sieci WiFi może mieć stosunkowo niską prędkość transferu. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W przypadku niezabezpieczonej sieci, surfowanie po Internecie może być ryzykowne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments