Internet w Gruzji

3 sierpnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 30 Average: 4.2]

Dostęp do Internetu, a także możliwość wykonywania połączeń wychodzących, mogą znacząco ułatwić nam wakacje poza granicami kraju. Posiadając Internet w telefonie (smartfonie) będziemy w stanie zarezerwować hotel, znaleźć transport lub zlokalizować najważniejsze miejsca oraz atrakcje w danym państwie (np. w Gruzji).

Gruzja – dostęp do Internetu

W Gruzji nie ma większego problemu z połączeniem się z siecią internetową – duża część restauracji, hoteli, kawiarni, a także hosteli zlokalizowanych na terytorium większych miast, posiada dostęp do bezpłatnego Wi-Fi. Dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi można także znaleźć w supermarketach oraz na lotnisku.

Innym (prawdopodobnie najlepszym) rozwiązaniem jest zakup karty SIM jednego z lokalnych operatorów telefonii komórkowej. Dzięki rozsądnemu zakupowi będziemy mogli swobodnie korzystać z Internetu mobilnego.

Gdzie można kupić kartę SIM?

Na wstępie należy zaznaczyć, że w Gruzji (podobnie jak na terytorium Polski) karty SIM są rejestrowane. Każdy, kto zamierza dokonać zakupu karty SIM jednego z operatorów telefonii komórkowej, a także korzystać z miejscowego numeru, powinien udać się do punktu sprzedaży operatora, a następnie – podpisać umowę. Ciekawostką może być fakt, że punkty sprzedaży (salony) miejscowych operatorów telefonii komórkowej są zazwyczaj bardzo zatłoczone, dlatego zaleca się uzbrojenie się w cierpliwość.

Operatorzy świadczący usługi Internetu mobilnego w Gruzji

Przebywając na terytorium Gruzji można skorzystać z usług następujących operatorów: Magti (największego gruzińskiego operatora GSM), Geocell lub Beeline (świadczącego usługi także na terenie Armenii).

Czy w Gruzji można natrafić na problemy z zasięgiem?

Na początku warto podkreślić, że Magti (czołowy gruziński operator GSM) może pochwalić się największym, a także najlepszym zasięgiem w Gruzji. Problemy z zasięgiem mogą wystąpić jedynie wysoko w górach lub w bardzo odosobnionych miejscach (np. w rejonie Udabno).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments