Internet w Dubaju

4 sierpnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 4]

Dubaj, często nazywany „Miastem Złota”, „Arabską Perłą” lub „Oknem na Bliski Wschód”, jest największym, a także najprężniej rozwijającym się miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miejsce to każdego roku przyciąga dziesiątki (a nawet setki) tysięcy turystów z różnych zakątków świata. Nie ma w tym jednak niczego nadzwyczajnego – „Miasto Złota” słynie przecież z monumentalnych wieżowców, sztucznych wysp usypanych na wodach Zatoki Perskiej, a także z rozgrzanych słońcem plaż, obfitujących w niezapomniane widoki.

Wybierasz się na wakacje do ZEA? Koniecznie sprawdź, jak działa Internet w Dubaju.

Dubaj – korzystanie z Internetu

Na wstępie należy zaznaczyć, że Dubaj może pochwalić się dobrze rozwiniętą siecią bezpłatnego WiFi . Bezpłatne WiFi można znaleźć m.in. w dużych centrach handlowych, restauracjach, a także hotelach. Korzystanie z otwartych hotspotów WiFi nie jest jednak odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie swobodę oraz niezależność. Jak zatem uzyskać stały dostęp do Internetu? Najprostszym sposobem na uzyskanie stałego dostępu do sieci jest zakup karty SIM z pakietem Internetu. Kartę SIM MINI można zakupić w każdym centrum handlowym zlokalizowanym na terenie Dubaju. Koszt karty SIM MINI to około 35,00 dirhamów.

Lokalne kafejki internetowe

Jeszcze innym rozwiązaniem (aby połączyć się z Internetem) jest skorzystanie z lokalnej kafejki internetowej. Warto podkreślić, że dubajskie kafejki zostały wyposażone w najlepszej jakości sprzęt komputerowy.
Ile zapłacimy za Internet w kafejce? W kafejkach zlokalizowanych w mieście zapłacimy 2,00 – 5,00 AED za godzinę korzystania z Internetu, natomiast w bardziej luksusowych miejscach – 10,00 – 20,00 AED. Warto pamiętać, że AED (dirham ZEA) stanowi oficjalną walutę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dubaj, popularnie nazywany „Miastem Złota”, stanowi bezpieczny kierunek na wakacje z rodziną oraz przyjaciółmi. Pamiętajmy jednak, aby przed wyjazdem zaznajomić się z tradycjami oraz zasadami panującymi na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich – to znacznie ułatwi nam pobyt.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments