Czarnogóra (nazywana „Czarną Perłą” Półwyspu Bałkańskiego) jest państwem umiejscowionym w Europie Południowej. Tutaj, jak w większości państw w Europie, można z powodzeniem korzystać z Internetu. Sprawdźmy zatem, jakie są dostępne możliwości.
Jak korzystać z Internetu w Czarnogórze?
Czarnogóra od lat urzeka nieprzebranym pięknem. Można w niej podziwiać błękitne wody Adriatyku, wysokie góry schodzące wprost do morza, malownicze krajobrazy, a także bujną roślinność. Wszelkie wspaniałości „Czarnej Perły Półwyspu Bałkańskiego da się zobaczyć na zdjęciach – np. w Internecie, można też zapoznać się z nimi osobiście – jadąc w wyjątkową, daleką podróż.
Decydując się na wyjazd do Czarnogóry (nazywanej również Montenegro), dobrze jest wiedzieć, gdzie znajduje się dostęp do Internetu. Ważną informacją będzie zatem fakt, że w miejscowościach położonych w górach dostęp do Internetu jest bardzo utrudniony – WiFi znajdziemy jedynie w hotelach lub pensjonatach o podwyższonym standardzie. W większych miastach czy nadmorskich kurortach obowiązują już całkiem inne normy – tam nie ma problemu z dostępem do Internetu. W lokalnych kafejkach internetowych z powodzeniem będziemy mogli połączyć się z innymi użytkownikami sieci. Warto również podkreślić, że do kafejki internetowej można wejść bezpośrednio z promenady. Godzina Internetu kosztuje od ok. 1,00 do 3,00 euro za godzinę (w kafejce można zamówić 30 minut).
Przeczytaj również:
W sytuacji, gdy potrzebujemy Internetu mobilnego – o lepszym zasięgu, możemy dokonać zakupu lokalnej karty (karty czarnogórskiej). Najlepszym, a także najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie wybór oferty z taryfami typu „turist” – mają one dwutygodniowy Internet w cenie. O najciekawszą ofertę na rynku można także zapytać sprzedawcę. Przykładowa karta SIM (lokalna) może zawierać 1 GB Internetu, a to pozwoli nam na swobodne przeglądanie stron internetowych, odbieranie e – maili, a także korzystanie z nawigacji samochodowej.
Kolejnym rozwiązaniem są otwarte Hotspoty WiFi. W celu uzyskania połączenia z Internetem, należy zapytać o hasło (np. pracownika restauracji/hotelu) lub spisać je z rachunku/paragonu.