Internet na Sycylii

17 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W większości restauracji, a także barów znajdujących się na ternie Sycylii można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Zdarzają się jednak takie miejsca, w których dostęp do Internetu jest płatny (godzina korzystania z sieci kosztuje kilka euro).

Jeśli nie Wi-Fi, to co?

Na terytorium Republiki Włoskiej działa kilka firm telekomunikacyjnych, które oferują karty pre-paid’owe, umożliwiające dostęp do Internetu. Warto wiedzieć, że koszt karty pre-paid’owej zależy od aktualnej oferty firmy. Ogólnie rzecz ujmując, za kartę z dostępem do Internetu zapłacimy od kilku do kilkunastu euro.

Ważną informację stanowi również fakt, że najlepszy zasięg spośród włoskich operatorów posiada firma TIM, natomiast najsłabszy – WIND. To trzeba wiedzieć!       

Oto kilka propozycji z różnych przedziałów cenowych:

  • karta prepaid(prepaid) firmy WIND 1 GB – cena: 9.00 euro za miesiąc korzystania (cena pochodzi z 2013 roku),
  • karta prepaid(prepaid) firmy WIND 3 GB – cena: 15.00 euro za miesiąc korzystania (cena pochodzi z 2013 roku),
  • karta prepaid(prepaid) firmy TIM 4 GB – cena: 24.00 euro za miesiąc korzystania (cena pochodzi z 2013 roku).

Reasumując, Internet na włoskiej Sycylii to rzecz ogólnie dostępna. Trzeba jednak wiedzieć, jacy operatorzy komórkowi działają na terenie wyspy, a także ile (mniej więcej) kosztuje karta prepaid (prepaid) z miesięcznym dostępem do sieci. Dodatkowo warto pamiętać, że dzięki karcie z pakietem internetowym, będziemy mogli sprawdzić aktualną prognozę pogody na Sycylii, zasięgnąć opinii innych zwiedzających (np. w kwestii atrakcji turystycznych), a także wysłać klika kolorowych fotek stęsknionej rodzinie. Internet zawsze przydaje się w podróży!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments