Internet na Sri Lance

29 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 32 Average: 4.3]

Marzą Ci wakacje pod palmami w niezwykłym miejscu? Wybierz się zatem na Sri Lankę. To państwo leżące w Azji Południowej na wyspie Cejlon oferuje szereg możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu – a wszystko w przepięknej scenerii. Na brak atrakcji nie sposób tu narzekać, ale przed wyjazdem warto pomyśleć o paru praktycznych sprawach – takich chociażby jak korzystanie z internetu.

Podczas każdego wyjazdu dobra łączność z bliskimi to absolutna podstawa – nabiera to szczególnego znaczenia, gdy wybieramy się do egzotycznego kraju takiego jak Sri Lanka. Internet jest tutaj na szczęście dostępny bez większych problemów, choć z jego funkcjonowaniem rozmaicie bywa.

Jak korzystać z internetu na Sri Lance?

W większości hoteli i pensjonatów na Sri Lance jest darmowe wi-fi, ale trzeba pamiętać od dwóch sprawach. Po pierwsze – nie zawsze szybkość internetu będzie taka, jak oczekujemy, a poza tym przerwy w dostawie internetu nie należą do rzadkości. Może więc zdarzyć się i tak, że po zameldowaniu się w hotelu okaże się, że opcja korzystania z wi-fi istnieje jedynie w teorii. Po drugie – standardem na Sri Lance jest wyłączanie wi-fi na noc. Z czego wynikają te niedogodności? Otóż stan instalacji elektrycznej w omawianym kraju pozostawia na ogół wiele do życzenia, a pogoda może się zmienić dosłownie w każdej chwili. Właściciele hoteli nie chcą ryzykować uszkodzeń, jakie spowoduje burza – wiadomo, że ich naprawa oznacza niemałe wydatki.

Stąd też najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o internet na Sri Lance, jest mobilny internet w telefonie. Kartę SIM kupić możemy już po przylocie. Jednym z wariantów jest karta Mobitel z pakietem turystycznym. Na lotnisku turyści często dostają za darmo kartę SIM Dialog – nie ma na niej żadnych środków, więc i tak musimy ją doładować. Duża zaletą mobilnego interetu na Sri Lance są niskie ceny, np. za ok. 3 zł zaopatrzymy się w pakiet 700 MB.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments