Internet na Seszelach

29 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 4.9]

Seszele to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim. To archipelag składający się z ponad 100 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego, niemniej tylko 33 spośród nich są zamieszkane. Seszele kuszą turystów bajecznymi krajobrazami i interesującą historią. Warto się tam wybrać i nie tracić przy okazji kontaktu ze światem, do czego rzecz jasna przyda się internet.

Warto przede wszystkim wiedzieć, co na ten temat mówią osoby, które odwiedziły Seszele – internet działa tutaj różnie. Wiele w tym momencie zależy od miejsca, w którym się przebywa. Zdecydowanie najlepszy zasięg jest na Mahe – największej wyspie archipelagu bardzo chętnie odwiedzanej przez turystów. Z zasięgiem na pozostałych wyspach bywają problemy – niekiedy na tyle poważne, że nawet wysłanie zdjęcia nie jest możliwe. Dlatego też niejednokrotnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i z wrzucaniem na Facebook itp. relacji okraszonych fotografiami wstrzymać się do powrotu do kraju.

Jak korzystać z internetu na Seszelach?

Internet na Seszelach jest powszechnie dostępny, choć z zasięgiem – jak zostało to powyżej opisane – nie zawsze jest tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Dostęp do sieci można uzyskać m.in. dzięki otwartym hot spotom, ale nie wszędzie jest on darmowy. Przykładowo w guesthousach (niedużych pensjonatach stanowiących alternatywę dla bardzo drogich hoteli) trzeba za to niestety sporo zapłacić.

W znacznie większym stopniu opłaca się nabyć lokalną kartę SIM wraz z internetem. Można to zrobić po przylocie na lotnisku, zwykle polecane są w tym zakresie firmy Cable&Wireless oraz Airtel. W Airtel  pakiet 1,5 GB kosztuje ok. 300 SCR (ok. 73 zł).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments