Internet na Mauritiusie

25 stycznia 2018
Click to rate this post!
[Total: 26 Average: 4.6]

Mauritius (Republika Mauritiusu) jest przepięknym państwem wyspiarskim położonym w południowo – zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Wyspa – raj (nazywana „rajem na ziemi”) słynie ze wspaniałych, śnieżnobiałych plaż, a także malowniczych kurortów. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy wyspy nie mogą opędzić się od turystów. Wybierając się w te rejony świata, warto sprawdzić, czy i jak działa tam Internet. 

Jak korzystać z Internetu na Mauritiusie?

Z Internetu korzystamy niemalże wszędzie – w Europie, Ameryce, a nawet Afryce. Warto podkreślić, że nawet w tak odległym miejscu, jakim jest Mauritius (nazywany „rajską wyspą Afryki”), mamy możliwość połączenia się z Internetem. Możliwości jest kilka.

Pierwsze rozwiązanie

Wybierając się na „rajską wyspę Afryki”, w celach służbowych lub rekreacyjnych, warto wziąć ze sobą kartę SIM z Internetem (w rozmiarze standard). Kartę SIM z mobilnym Internetem można kupić przez… Internet, przebywając jeszcze na terytorium Polski.

Na przykładowej karcie SIM może znajdować się 1 GB danych – do wykorzystania przez trzydzieści dni od momentu jej aktywacji. Takie rozwiązanie zapewnia nam dostęp do swobodnego, a także niedrogiego Internetu (bez obaw o koszty roamingu). W ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić czas, pieniądze oraz nerwy.

Kolejną opcją jest zakup lokalnej karty (karty maurytyjskiej). Zakupu można dokonać już na miejscu, tzn. po wylądowaniu na Mauritiusie. Gwoli doprecyzowania należy dodać, że kartę SIM będziemy mogli nabyć w tzw. showroom’ie – zlokalizowanym w każdym większym mieście. Do zakupu karty niezbędny będzie paszport.    

Ostatnią opcją są otwarte Hotspoty WiFi. Należy podkreślić, że dostęp do bezpłatnego WiFi oferuje większość hoteli na wyspie (WiFi w lobby, a także w pokojach hotelowych). Prędkość Internetu będzie zależała od możliwości telefonu komórkowego (smartfonu), który aktualnie posiadamy, a także od miejsca, w jakim będziemy się znajdowali (a dokładniej od dostępu do sieci).     

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments