Internet na Bali

11 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 24 Average: 4]

Bali (często nazywana „Wyspą Tysiąca Świątyń”, „Rajem na Ziemi”, „Klejnotem Tropików” oraz „Wyspą Szczęśliwych”) jest maleńką, indonezyjską wyspą, która należy do archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Warto zaznaczyć, że Bali jest jedną z 17. tysięcy indonezyjskich wysp, rozciągniętych od Półwyspu Malajskiego, aż po północne rubieże Australii. Stolicą „Wyspy Tysiąca Świątyń” jest Denpasar.

Na Bali, choć ta wydaje się być zlokalizowana na końcu świata, można z powodzeniem korzystać z Internetu. Sprawdźmy zatem, jakie są dostępne możliwości.

Jak korzystać z Internetu na Bali?

Bali od lat zachwyca krajobrazami, śnieżnobiałymi plażami, przyciąga jedzeniem, a także wabi kolorami, które fascynują zwłaszcza turystów pochodzących z odległej Europy. Warto wiedzieć, że nawet na tak maleńkiej, zlokalizowanej na Oceanie Spokojnym wysepce, można korzystać z Internetu. Pierwszym sposobem na połączenie się z siecią są otwarte Hotspoty WiFi – prawie każda restauracja, hotel, a także centrum handlowe na Bali posiada darmowe, bezprzewodowe WiFi. Minusem takiego obrotu sprawy jest bardzo słaba prędkość Internetu. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup lokalnej karty SIM – każdy, kto dysponuje smartfonem, będzie miał możliwość wykupienia Internetu za kilka dolarów (jest to oferta na miesiąc). Ostatnią możliwością jest skorzystanie z lokalnej kafejki internetowej – ceny za godzinę użytkowania Internetu wahają się od trzech do siedmiu tysięcy rupii indonezyjskich (tj. od jednego do dwóch złotych).

Telefon

Lokalne karty do telefonów są dostępne niemal wszędzie. Należy wspomnieć, że międzynarodowy sms (w większości sieci) kosztuje jedynie kilkadziesiąt groszy. A zasięg? Zasięg na Bali, a także innych indonezyjskich wyspach, jest dobry – nie ma większego problemu z wykonaniem połączenia. Turyści, którzy zamierzają pozostać na wyspie dłużej (kilka tygodni lub nawet miesięcy), powinni zaopatrzyć się w lokalny numer, dostępny w każdej budce sprzedającej doładowania do kart SIM.

Jeżeli jednak chcemy czuć się bezpiecznie, to warto zabrać mobilny Internet ze sobą z Polski. Router bezprzewodowy oferuje  wysoki komfort korzystania z Internetu w każdym miejscu na Bali, a przenośne wifi bez limitu danych daje swobodę użytkowania z sieci bez obaw o zużycie danych mobilnych. Taki Internet oferuje m.in firma XOXO tutaj: https://xoxowifi.com/pl/wifi/bali.html.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments