Indie – co warto zobaczyć?

11 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.5]

Indie (Republika Indii) są różnorodnym, niezwykle fascynującym krajem umiejscowionym w Azji Południowej, charakteryzującym się pięknym położeniem, a także odmiennością kulturową. Sprawdźmy zatem, jakie miejsca warto odwiedzić będąc w Indiach.

Indie – ciekawe miejsca

– Tadź Mahal.

Tadź Mahal, czyli monumentalne, indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana – piątego władcę imperium Wielkich Mogołów, jest jednym z siedmiu nowych cudów świata. Warto podkreślić, że mauzoleum zostało wzniesione na pamiątkę przedwcześnie zmarłej żony cesarza – Mumtaz Mahal. Mumtaz Mahal zmarła podczas porodu. Dodajmy również, że Tadź Mahal stanowi podstawową wizytówkę Indii – nazywanych krajem wielkich kontrastów.

Tadź Mahal można zwiedzać codziennie – od wschodu do zachodu słońca. Wyjątkiem są piątki – w piątki mauzoleum jest nieczynne. Ceny biletów wstępu są umiarkowane.

– Rzeka Ganges.

Rzeka Ganges jest najbardziej czczoną rzeką w kraju wielkich kontrastów. W tym miejscu sacrum łączy się z profanum, niosąc obietnicę zbawienia. Hindusi wierzą, że Ganges obmywa ich z doczesnych grzechów. Wybierając się do Indii, warto mieć jednak na uwadze fakt, że Ganges nie należy do najczystszych miejsc na świecie.

– Delhi (nazywane również Dilli, Naya Dilli, Delhi, New Delhi) – stolica Indii.

Delhi jest miastem, które rokrocznie przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Na terytorium metropolii można znaleźć wiele wartościowych zabytków, których nie wolno nam pominąć w trakcie zwiedzania stolicy kraju kontrastów.

Pierwszym punktem podróży powinien być Czerwony Fort (Red Fort) – stanowiący monumentalną wizytówką Delhi. Wypada podkreślić, że ten niebosiężny zespół budowli jest bezspornym świadectwem potęgi dynastii Mogołów.

Czerwony Fort (Red Fort) został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

W dalszej kolejności warto zobaczyć minaret Kutb Minar – pozostałość po pierwszym meczecie w Indiach, Grobowiec Humajuna – miejsce spoczynku władcy pochodzącego z dynastii Wielkich Mogołów, a także Świątynię Lotosu – sanktuarium, w którym nie ma ani jednego symbolu religijnego.

Ceny w Delhi należą do stosunkowo niskich. Warto tu przyjechać z grupą znajomych.

– Bombaj.

Bombaj (lub Mumbaj) jest fascynującym połączeniem Indii (kraju kontrastów) z europejskimi naleciałościami. Tutaj wszystko wydaje się bardziej nowe, świeże, a także atrakcyjne. Od czego rozpocząć zwiedzanie Bombaju? Naturalnie od Wrót Indii (Gateway of India) – masywnego łuku, który uchodzi za prawdziwą wizytówkę miasta. W dalszej kolejności warto udać się na główny dworzec kolejowy Bombaju – Victoria Terminus, który w 2004 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ceny w Bombaju nie należą do wysokich.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments