Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka?

23 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 172 Average: 4.4]

Wyspy Zielonego Przylądka (Republika Zielonego Przylądka) są malowniczym archipelagiem zlokalizowanym na Oceanie Atlantyckim. Na wyspy można dostać się drogą powietrzną (samolotem), należy jednak liczyć się z kilkugodzinnym lotem. Sprawdźmy zatem, z jakich miast wyruszają statki powietrzne, a także jak długo będzie trwał rejs.

Ciekawostka! „Ostatni Raj na Ziemi”, „Ostatni Raj na Atlantyku”, „Wyspy Szczęśliwe” – takim mianem najczęściej określa się egzotyczne Wyspy Zielonego Przylądka.

Lotniska

Na Wyspach Zielonego Przylądka znajduje się aż siedem lotnisk obsługujących przyjezdnych. Do wspomnianych lądowisk należą: Port lotniczy Praia, Lotnisko Boa Vista, Port lotniczy Sal, Lotnisko Sao Filipe, Lotnisko Sao Nicolau, Lotnisko Sao Vicente oraz Lotnisko Vila Do Maio. Warto jednak wiedzieć, że główny port lotniczy znajduje się w stolicy Wysp Zielonego Przylądka – w Prai.

Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka (czyli rajskiego Cape Verde) wygląda następująco:

– Lot Warszawa – Genewa – Prai – łącznie trwa 9 godzin.
– Lot Warszawa – Lizbona – Prai – łącznie trwa 9 godzin.

Z jakich jeszcze miast można udać się na Wyspy Zielonego Przylądka?

Na malownicze Wyspy Zielonego Przylądka można dotrzeć z kilku europejskich miast, m.in. z Paryża, Lizbony, Amsterdamu, Monachium, Mediolanu, Rzymu, Madrytu oraz Zurychu, a także z wielu miast południowoamerykańskich oraz południowoafrykańskich.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments