Ile trwa lot na Węgry?

17 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Węgry, określane mianem „Krainy słońca i wina”, są państwem śródlądowym położonym w Europie Środkowej. Kraj od 1955 roku jest członkiem ONZ, od 1999 roku członkiem NATO, natomiast od 2004 roku – członkiem Unii Europejskiej. Stolicą państwa jest Budapeszt.

Osoby udające się w podróż na Węgry (w celach turystycznych lub biznesowych), powinny spakować do walizki „rozmówki” polsko – węgierskie, a także sprawdzić najatrakcyjniejsze loty bezpośrednie.

Największy port lotniczy na Węgrzech

Największym lotniskiem na Węgrzech jest Budapest Ferenc Liszt International Airport – lądowisko znajduje się 16 km na południowy wschód od centrum Budapesztu. Budapest Ferenc Liszt International Airport rocznie obsługuje blisko 40 linii lotniczych, a także ponad 8 milionów pasażerów. Ciekawostką może być fakt, że obecna nazwa lotniska funkcjonuje dopiero od marca 2011 roku. W dawnych czasach lądowisko nazywało się Ferihegy. Budapest Ferenc Liszt International Airport posiada trzy terminale główne (1, 2A oraz 2B), a także terminal cargo. Na miejscu można znaleźć nie tylko liczne sklepy, restauracje czy kawiarnie, ale także kantory wymiany walut, punkty informacji turystycznej oraz przechowalnię bagażu. Przechowalnia bagażu posiada udogodnienia zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla matek z dziećmi. Ważną informacją dla fanów muzealnictwa może być fakt, że na terenie lotniska znajduje się muzeum lotnictwa.

Poniżej znajdują się także przykładowe czasy lotów z Polski na Węgry:

– Lot Warszawa (Polska) – Budapeszt (Węgry) – wynosi jedną godzinę oraz 20 minut.
– Lot Kraków (Polska) – Budapeszt (Węgry) – wynosi 52 minuty.
– Lot Wrocław (Polska) – Budapeszt (Węgry) – wynosi jedną godzinę oraz 2 minuty.
– Lot Rzeszów (Polska) – Budapeszt (Węgry) – wynosi 2 godziny oraz 50 minut.
– Lot Bydgoszcz (Polska) – Budapeszt (Węgry) – wynosi 4 godziny.
– Lot Gdańsk (Polska) – Budapeszt (Węgry) – wynosi jedną godzinę oraz 27 minut.

Zadajesz sobie pytanie, co robić z dzieckiem podczas lotu? Koniecznie spakuj do walizki kolorowe książeczki, a także mini gry planszowe. Twoje dziecko będzie… wniebowzięte.

Zobacz również:

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments