Ile trwa lot na Ukrainę?

15 czerwca 2018
Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4.5]

Ukraina, często nazwana „Spichlerzem Europy”, jest państwem unitarnym, położonym w Europie Wschodniej. Kraj od północy graniczy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją oraz Węgrami, od południa z Rumunią oraz Mołdawią, natomiast od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Stolicą państwa jest Kijów.

Ukraina jest… krajem obfitującym w szereg dóbr kulturalnych oraz atrakcji turystycznych. Na miejscu można zobaczyć m.in. wspaniałe krajobrazy, charakterystyczne obiekty sakralne, a także niesamowite miasta – z ciekawą historią w tle… Sprawdźmy więc, jak szybko można dotrzeć do Lwowa – miasta pełnego zabytków oraz niepowtarzalnej atmosfery…

Lot z Polski do Lwowa

Najszybszym, a także najwygodniejszym sposobem na dotarcie na Ukrainę (a ściślej do Lwowa) jest bezpośredni przelot. Warto wiedzieć, że bezpośrednie rejsy są obsługiwane przez PLL LOT, wyłącznie z Warszawy. Czas trwania lotu: 1. godzina.

Turyści chcący wylecieć z innego miasta w Polsce, muszą liczyć się z przesiadką w Warszawie lub innym europejskim mieście. Należy wspomnieć, że najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest lot przez Kijów (czas trwania podróży: +/- 4 godziny).

Lotnisko we Lwowie

Lotnisko Lviv Danylo Halytskyi International Airport jest obecnie największym portem lotniczym w zachodniej części Ukrainy. Na turystów czekają tutaj sklepy, kawiarnie, kantor wymiany walut, specjalna poczekalnia dla pasażerów VIP oraz parking – przed lotniskiem.

Ważne dokumenty

Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mogą wjechać na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments