Ile trwa lot na Mauritius?

20 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 243 Average: 4.5]

Mauritius (Republika Mauritiusu) jest niewielkim państwem wyspiarskim położonym w południowo – zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Wyspa umiejscowiona jest w odległości około 900 km na wschód od Madagaskaru, dlatego najlepszym sposobem, aby dostać się na “rajską wyspę Afryki” jest lot samolotem. 

Republika Mauritiusu słynie głównie z przepięknych, śnieżnobiałych plaż, a także bogatej, wielokulturowej historii. Warto wiedzieć, że wyspa znajdowała się niegdyś pod wpływami brytyjskimi, francuskimi oraz holenderskimi.

Ciekawostką dla turystów może być fakt, że Mauritius ma jedynie ok. 61 kilometrów długości, a także 47 kilometrów szerokości. Pomimo niewielkich wymiarów, Republika Mauritiusu oferuje przyjezdnym duży wybór atrakcji oraz niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki.

Ile się leci na Mauritius?

Każdy, kto wybiera się na “rajską wyspę Afryki”, powinien liczyć się z wielogodzinnym rejsem. Aby móc dostać się na Mauritius, należy pokonać wiele tysięcy kilometrów. Samoloty latają z głównych miast europejskich, m.in. z Paryża, Londynu, Rzymu oraz Frankfurtu, dlatego podróż na „drugi koniec świata” nie będzie stanowiła większego problemu. Jedynym minusem rejsu, jak już zostało wcześniej wspomniane, jest konieczność pokonania wielu tysięcy kilometrów (w przypadku połączeń liniowych). Dodatkowo, podróżni będą musieli liczyć się z oczekiwaniem na kolejny samolot, np. z Paryża na Mauritius.

Podróż do Republiki Mauritiusu wygląda następująco:

Lot Warszawa – Paryż – Mauritius – trwa około 14 godzin.

Lot Warszawa – Wiedeń/Stambuł – Mauritius – trwa około 13 godzin i 30 minut.

Lot Warszawa – Dubaj – Mauritius – trwa około 12 godzin i 20 minut.

Loty są obsługiwane przez następujące linie lotnicze: Air Mauritius, LOT, Arke Fly (linia należąca do TUI – lot bez przesiadek), Emirates oraz Turkish.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments