Ile trwa lot na Bali?

10 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 268 Average: 4.4]

Bali (często nazywana „Wyspą Bogów”, „Klejnotem Tropików” oraz „Wyspą Tysiąca Świątyń”) jest indonezyjską wyspą położoną w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Dużą część wyspy porastają lasy tropikalne, obfitujące w rozmaite, nieznane Europejczykom gatunki roślin. Na miejscu można zobaczyć, w jaki sposób rosną następujące smakołyki: kawa, ryż, trzcina cukrowa, pieprz, wanilia, palmy kokosowe oraz goździkowiec. Wspaniały „Klejnot Tropików” słynie głównie z przepięknych plaż, tropikalnych krajobrazów, tarasowych pól, Świątyń oraz luksusowych hoteli.

Woda morska na Bali ma taką samą temperaturę przez cały rok, dlatego śmiało można pływać z delfinami lub nurkować w bezkresie oceanu.

Jak już zostało wcześniej napisane, Bali jest nazywana „Wyspą Tysiąca Świątyń”. Na wyspie znajdują się m.in. Świątynia Tanah Lot (będąca jedną z największych atrakcji Bali), Świątynia Pura Ulun Danu Bratan, Świątynia Pura Besakih, Świątynia Pura Sampan Tiga w Bedahulu oraz Świątynia Pura Batukau w Tabani.

Kiedy jechać na „Wyspę Tysiąca Świątyń”?

Najlepszą porą na wyjazd na Bali jest okres od kwietnia do listopada, czyli pora sucha. Warto jednak wiedzieć, że sierpień, a także wrzesień są uznawane za szczyt sezonu turystycznego na wyspie. Uwaga! W trakcie trwania sezonu turystycznego, Bali jest oblegana przez setki (a nawet setki tysięcy) turystów pochodzących z różnych zakątków świata. Każdy, kto zamierza odpocząć w ciszy, a także spokoju, powinien udać się na wyspę poza sezonem.

Podróż na Bali wygląda następująco:

– Lot Warszawa (Polska) – Frankfurt (Niemcy) – Hong Kong (Chińska Republika Ludowa) – Bali.
– Lot (Polska) Warszawa – Amsterdam (Holandia) – Hong Kong (Chińska Republika Ludowa) – Bali.
– Lot Warszawa (Polska) – Monachium (Niemcy) – Doha (Katar) – Denpasar (stolica Bali).

Ile trwa lot z Warszawy na Bali? Trasa przez Frankfurt (Niemcy)/Amsterdam (Holandia)

Lot z Warszawy (Polska) do Frankfurtu (Niemcy) lub Amsterdamu (Holandia) trwa około półtorej godziny, lot z Frankfurtu (Niemcy) lub Amsterdamu (Holandia) do Hong Kongu (Chińska Republika Ludowa) trwa około 11 godzin, natomiast lot z Hong Kongu (Chińska Republika Ludowa) na Bali trwa kolejne 4,5 godziny.

Ile trwa lot na Bali? Trasa przez Dohę – stolicę Kataru

Lot z Warszawy (Polska) do Monachium (Niemcy) trwa około półtorej godziny, natomiast dalsza trasa przebiega następująco: lot z Monachium (Niemcy) do Dohy (Katar) oraz lot z Dohy do Denpasar (stolicy Bali).

Lot na Bali (w sumie) trwa około 17 godzin. Należy mieć na uwadze fakt, że lot z Warszawy na Bali będzie lotem z przesiadkami.

Loty są obsługiwane m.in. przez Qatar Airways.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments