Ile trwa lot do Rumunii?

11 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 26 Average: 4.4]

Rumunia jest krajem położonym w południowo – wschodniej części Europy, nad Morzem Czarnym. Państwo graniczy z Serbią, Węgrami, Bułgarią, Ukrainą oraz Mołdawią. Jej stolicą jest Bukareszt. Rumunia, pomimo pięknych krajobrazów, a także gościnności mieszkańców, należy do najrzadziej odwiedzanych państw w Europie.

Charakterystycznym punktem na mapie Rumunii jest Zamek w Branie (Biały Zamek pod miasteczkiem Bran), kojarzony z legendarnym hrabią Drakulą – bohaterem powieści B. Stokera. Warto również wspomnieć, że kraj słynie także z balneoterapii (czyli zabiegów leczniczych wykorzystujących wodę), bogatej przyrody – gór, morza, lasów, a także z wielu odmian wyśmienitych win. Warto przyjechać tu na wakacje.

W jaki sposób można dostać się do Rumunii?

Podróż do Rumunii wygląda następująco:

– Lot Warszawa (Polska) – Konstanca (Rumunia) – trwa jedną godzinę i 50 minut.

– Lot Warszawa (Polska) – Bukareszt (Rumunia) – trwa jedną godzinę i 45 minut.

– Lot Warszawa (Polska) – Arad (Rumunia) – trwa jedną godzinę i 21 minut.

– Lot Gdańsk (Polska) – Konstanca (Rumunia) – trwa dwie godziny i 11 minut.

– Lot Poznań (Polska) – Bacău (Rumunia) – trwa jedną godzinę i 43 minuty.

– Lot Poznań (Polska) – Timișoara (Rumunia) – trwa jedną godzinę i 30 minut.

– Lot Łódź (Polska) – Satu Mare (Rumunia) – trwa jedną godzinę i 8 minut.

Do Rumunii można dostać się także innymi środkami transportu. Przejazd pociągiem bez przesiadki trwa około 24 godzin. Trasa podróży prowadzi przez Tarnów oraz Muszynę (w Polsce), Prešov (Preszów) i Koszyce (na Słowacji), Miszkolc (na Węgrzech) oraz Arad, Devę, Alba Iulia, Sighişoarę i Braszów (w Rumunii). Doskonałą alternatywą dla pociągu jest autokar.

Jeżeli żadna z powyższych opcji nie spełnia naszych wymagań, możemy wyruszyć w podróż własnym samochodem. Warto wiedzieć, że najlepszą, a także najbezpieczniejsza drogą do Rumuni jest ta prowadząca przez Słowację oraz Węgry.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments