Ile trwa lot do Izraela?

27 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 321 Average: 4.5]

Izrael to państwo na Bliskim Wschodzie leżące na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Korzenie współczesnego Państwa Izrael sięgają Ziemi Izraela będącej przez 3000 lat najważniejszym miejscem dla wyznawców judaizmu. Nazwa kraju wywodzi się ze Starego testamentu i oznacza „ten, który walczy z Bogiem”.

Izrael jest krajem o bardzo interesującej, ale i burzliwej historii. Z turystycznego punktu widzenia jest niezwykle fascynującym kierunkiem – rozwój branży turystycznej z każdym rokiem nabiera coraz  większego tempa, co przynosi spore dochody do budżetu. Spośród największych atrakcji Izraela wymienia się: miejsca chrztu Jezusa Yardenit i Qasr el-Yahud, Morze Martwe, Jerozolimę (stolica państwa; znajdują się tu m.in. Ściana Płaczu, Góra Oliwna, Bazylika Grobu Świętego), Nazaret z Bazyliką Zwiastowania Pańskiego, twierdzę Masada, ogrody bahaistów w Hajfie, Pustynię Judzką etc.

Ile się leci do Izraela?

Do Izraela z Polski dostać się możemy samolotem. Najwięcej lotów odbywa się z Warszawy. Rejsy bezpośrednie są obsługiwane m.in. przez LOT. Jeśli decydujemy się na wariant ekonomiczny – czyli przelot tanimi liniami jak Ryanair czy Wizz Air, musimy liczyć się z niedogodnościami w postaci przesiadek (nie przy każdym rejsie), zazwyczaj w Budapeszcie. Największym lotniskiem w Izraelu jest port lotniczy Ben Guriona w Tel Awiwie.

Poniżej podane są orientacyjne czasy bezpośrednich podróży samolotem do Izraela:

– z Warszawy do Tel Awiwu leci się LOT-em ok. 3 godzin 55 minut,

– z Katowic do Tel Awiwu liniami Wizz Air leci się ok. 4 godzin 30 minut,

– z Lublina do Tel Awiwu leci się LOT-em ok. 4 godzin 30 minut.

Przy lotach przesiadkowych czas podróży wydłuża się średnio do ok. 6 godzin – ostatecznie jednak uzależniony jest od tego, ile trzeba czekać na kolejny samolot. Równie zatem dobrze może to być kilka, jak i kilkanaście godzin.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments