Ile trwa lot do Gruzji?

17 czerwca 2018
Click to rate this post!
[Total: 116 Average: 4.5]

Gruzja (często nazywana „Kolebką Winiarstwa” oraz „Ojczyzną Wina”) stanowi bezpieczny kierunek na urlop z rodziną. Państwo, obok wspomnianego już wina, słynie także ze wspaniałej kuchni, gościnności oraz przepięknych krajobrazów. Najlepszym czasem na wyjazd do Gruzji, a także na leżakowanie na jednej z gruzińskich plaż, jest okres wakacyjny – od lipca do sierpnia. W pierwszej kolejności sprawdźmy jednak, w jaki sposób można dostać się na wyjątkową „Perłę Bałkanów”.

Podróż do Gruzji (określanej mianem „Kolebki Winiarstwa”) wygląda następująco:

– Lot Warszawa (Polska) – Kutaisi (Gruzja) – trwa 3 godziny oraz 20 minut (Wizz Air).
– Lot Katowice (Polska) – Kutaisi (Gruzja) – trwa 3 godziny oraz 15 minut (Wizz Air).
– Lot Wrocław (Polska) – Kutaisi (Gruzja) – trwa 3 godziny oraz 20 minut (Wizz Air).

Lotniska w Gruzji

Z Polski (Warszawy lub Katowic) bezpośrednio dostaniemy się na lotniska w Tbilisi oraz Kutaisi. Warto wiedzieć, że Międzynarodowy Port Lotniczy Tbilisi (kod IATA – TBS) stanowi największe lotnisko w „Ojczyźnie Wina”. Na miejscu działają m.in. sklepy, restauracje, kantory oraz bankomaty, można również skorzystać ze specjalnie zaaranżowanego „sztucznego trawnika” – będącego świetnym miejscem na odpoczynek.

Z jakimi liniami lotniczymi można polecieć do Gruzji?

LOT oferuje podróżnym bezpośrednie połączenia między Warszawą (Polska) a Tbilisi (Gruzja). Średni czas podróży wynosi około 3,5 godziny. Rejsy do Tbilisi odbywają się w różne dni tygodnia, natomiast latem – niemal codziennie. Doskonałą alternatywą dla LOT – u będzie skorzystanie z usług tanich linii lotniczych – Wizz Air (węgierki przewoźnik). Należy jednak pamiętać, że w cenę biletu (obniżoną czasem o połowę) jest wliczony jedynie mały bagaż podręczny. Za duży bagaż trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Jeszcze inną propozycją jest wykupienie biletu łotewskiego przewoźnika Air Baltic – w tym przypadku podróż odbywa się przez Rygę (na Łotwie).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments