Dubaj (często określany mianem „Paryża Bliskiego Wschodu”, „Handlowej Stolicy Bliskiego Wschodu” oraz „Oknem na Bliski Wschód”) jest największym miastem ZEA – Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Miejsce każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy zwiedzających, a także oferuje im szereg niezapomnianych wrażeń. Przebywając na wakacjach w „Paryżu Bliskiego Wschodu” – mieście, które nigdy nie śpi, warto odwiedzić m.in. Dubai Mall – nowoczesne centrum handlowe, a także Burj Al Arab – hotel o niepowtarzalnym wyglądzie. Zanim jednak postawimy stopy na dubajskiej, skąpanej w słońcu ziemi, sprawdźmy, z jakich miast wylatują samoloty.
Rejsy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że bezpośrednie loty liniowe do Dubaju są obsługiwane przez następujące linie lotnicze:
– Emirates,
– Wizz Air.
Samoloty starują z Katowic oraz Warszawy – w wybrane dni.
Jak wygląda lot z Polski do Dubaju?
Podróż z Polski do Dubaju – miasta przepełnionego luksusem oraz nowinkami technologicznymi, przebiega w następujący sposób:
– Lot Katowice (Polska) – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – trwa 5 godzin oraz 40 minut.
– Lot Warszawa (Polska) – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – trwa 6 godzin.
– Lot Warszawa (Polska) – Moskwa (Rosja) – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – trwa 7 godzin oraz 35 minut.
– Lot Kraków (Polska) – Frankfurt nad Menem (Niemcy) – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – trwa 7 godzin oraz 55 minut.
Główne porty lotnicze w Dubaju
Największym lotniskiem w Dubaju jest Dubai International Airport – zlokalizowany pięć kilometrów na południe od centrum miasta. Ciekawostką może być fakt, że największy port w Dubaju każdego roku obsługuje ponad 47 milionów pasażerów. Kolejnym ważnym portem lotniczym w „Paryżu Bliskiego Wschodu” jest Dubai World Central (DWC), który mieści się około 35 km od centrum miasta. Lotnisko jest stosunkowo młode – działa dopiero od 2013 roku. Ważną informacją dla turystów może być fakt, że z Polski nie ma bezpośrednich połączeń na Dubai World Central.