Ile trwa lot do Bułgarii?

5 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 62 Average: 4.4]

Bułgaria to kraj leżący nad Morzem Czarnym w południowo-wschodniej części Europy, na Półwyspie Bałkańskim. Jest to kierunek cieszący się bardzo dużą popularnością wśród turystów z Polski i nie tylko – na wypoczynek tutaj chętnie decydują się również obywatele innych państw, w tym z Rumunii, Grecji, Niemiec, Rosji i Turcji.

Bułgaria słynie m.in. z pięknych piaszczystych plaż rozciągających się na wybrzeżu Morza Czarnego, atrakcyjnych kurortów, wyjątkowych zabytków i wysokich walorów przyrodniczych – wiele obiektów znajduje się na liście  światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

Ile się leci do Bułgarii?

Do Bułgarii najszybciej dostać się samolotem – z Polski do pokonania jest nieduża odległość, co stanowi dodatkowy argument na korzyść wczasów w Bułgarii. Samoloty latają z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi oraz z Gdańska. Najwięcej kursów odbywa się na lotniska w miejscowościach Burgas i Warna. Średni czas trwania podróży wynosi ok. 2-2,5 godziny – w zależności od miejsca wylotu i portu docelowego. Przykładowo:

– lot liniowy Warszawa-Sofia trwa 1 godzinę 55 minut,

– lot czarterowy z Katowic, Krakowa, Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia do Burgas trwa 2,5 godziny,

– lot czarterowy z Katowic, Gdańska, Poznania, Warszawy, Wrocławia do Warny trwa 2 godziny.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments