Ile trwa lot do Budapesztu?

17 lutego 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Najwygodniejszym sposobem na dotarcie do Budapesztu jest podróż samolotem. Do stolicy Węgier dostaniemy się zarówno tanimi liniami lotniczymi, jak i bezpośrednim lotem rejsowym. Z Warszawy polecimy Wizzairem, natomiast z Krakowa – Ryanairem. Warto również wiedzieć, że bezpośrednie przeloty rejsowe z Warszawy do Budapesztu są obsługiwane przez PLL LOT. Lot z Polski do stolicy Węgier wynosi około 1,5 godziny.

Lotnisko w Budapeszcie

Największym międzynarodowym portem lotniczym Węgier jest Budapest Ferenc Liszt International Airport – Port Lotniczy Budapeszt im. Ferenca Liszta. Lądowisko znajduje się 16 kilometrów na południowy wschód od centrum Budapesztu, przy głównej drodze nr 4. Ciekawostkę stanowi fakt, że port ten obsługuje ponad 8 milionów pasażerów rocznie oraz blisko 40 linii lotniczych.

Uwaga! Na terenie największego portu lotniczego Węgier znajdziemy m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, trzy terminale główne (1, 2A i 2B) oraz terminal cargo, kantory wymiany walut, punkty informacji turystycznej, przechowalnię bagażu, a także Muzeum Lotnictwa.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments