Ile kosztuje wyjazd na narty do Austrii?

20 października 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jesień to dobry moment, aby już teraz zaplanować zimowe wyjazdy na narty. Z jakimi kosztami należy się liczyć, jeśli planujesz rodzinny wypad do Austrii? Co wziąć pod uwagę przy planowaniu wydatków? Noclegi, wyżywienie, sprzęt narciarski i inne atrakcje nie muszą kosztować majątku, jeśli rozsądnie zaplanujemy wypoczynek.

Nocleg w pobliżu kurortu: coraz bardziej popularny wynajem domów

Noclegi w Austrii znajdziemy w różnych opcjach cenowych i różnym standardzie: oprócz hoteli, coraz większą popularność zyskuje wynajem domów wypoczynkowych.

­– Domy z wieloma sypialniami to dobra opcja, gdy wybieramy się na urlop w większym gronie, np. w kilka zaprzyjaźnionych rodzin lub w grupie znajomych. Wówczas dom może być nie tylko bardziej ekonomicznym rozwiązaniem (możemy podzielić się kosztami), ale przede wszystkim zapewnia nam większą swobodę i prywatność – radzi pracownik biura podróży Interhome.pl.

Przykładowo, tygodniowy koszt pobytu czteroosobowej rodziny w Serlesblick w domu położonym ok. 500 metrów od wyciągu narciarskiego wynosi niecałe 3000 złotych. Piękny widok stoku gwarantowany! Należy przyjąć, że domy o wyższym standardzie będą miały nieco wyższą cenę. Co zakłada wyższy standard? Zazwyczaj wiąże się on z dodatkową przestrzenią i opcjonalnymi atrakcjami, takimi jak np. sauna, basen czy bawialnie dla dzieci.

Wyżywienie: w hotelu, restauracji czy we własnym zakresie?

Posiłki w restauracji to (dla czteroosobowej rodziny) koszt równy ok. 120 Euro dziennie. O wiele taniej wyjdzie przygotowywanie posiłków we własnym zakresie. Cena takiego wyżywienia dziennie to koszt ok. 50 Euro. Biorąc pod uwagę obecny przelicznik, gotując samemu, zapłacimy za wyżywienie ok. 215 złotych, mnożąc to przez siedem dni uzbiera się niecałe 1500 złotych.

Zakup czy wypożyczenie sprzętu?

Najlepszym momentem na zakup sprzętu narciarskiego jest czas po sezonie: wówczas ceny wyraźnie spadają. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, możemy kupić używane narty czy deskę snowboardową, jednak liczmy się z tym, że będzie to i tak spory wydatek. Dla dwójki dzieci to koszt nie mniejszy niż 1000 złotych. Osoba dorosła za narty zapłaci ok. 750 złotych; buty to kolejne 300 zł, kije i gogle – minimum 200. Do tego należy doliczyć jeszcze jakieś 800 złotych za strój narciarski – nieprzemakalne spodnie, wodoodporną kurtkę, czapkę i rękawice.

Korzystną alternatywą jest oczywiście wynajem sprzętu narciarskiego na miejscu. Ta opcja sprawdzi się również wówczas, gdy na narty wybieramy się transportem publicznym, który znacznie utrudnia przewożenie dużego ekwipunku.

Ski Pass i inne zimowe atrakcje

W zależności od popularności kurortu, ceny karnetów narciarskich różnią się między sobą. Można przyjąć, że Ski Passy podczas tygodniowego pobytu w Austrii to koszt w wysokości 250 Euro na osobę. Oddzielnym kosztem będzie wynajem np. skuterów śnieżnych czy korzystanie z innych atrakcji.

Jaki jest koszt wyjazdu do Austrii dla 4-osobowej rodziny?

Koszt wyprawy dla czteroosobowej rodziny do Austrii to ok. 10 000 (wliczając w to koszty sprzętu). Jeżeli sprzęt już masz, koszt wyjazdu znacznie się obniży. Co jeszcze wpływa na cenę? Przede wszystkim ilość dni spędzonych na stoku. Jeżeli nie planujesz codziennie zjeżdżać na nartach czy snowboardzie, zaoszczędzisz kilkaset złotych. Również nocleg jest kluczowy w planowaniu budżetu. Rezerwując wyjazd z wyprzedzeniem, możesz upolować promocję. Tanie zakwaterowanie można znaleźć przez Internet i dopasować je pod kątem swoich potrzeb. Wyszukiwarki pozwalają znaleźć idealny nocleg, dobierając dokładnie datę i miejsca wyjazdu. Ale coraz częściej można szacować koszty także na podstawie ilości osób, które będą przebywać w wynajętych domach wypoczynkowych. Nie zawsze dom z większą ilością sypialni będzie droższy, niż ten z mniejszą.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments