Gran Canaria – wycieczki fakultatywne

22 grudnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Gran Canaria, nazywana „Wyspą Wiecznej Wiosny”, stanowi doskonałą destynację dla miłośników endemicznych gatunków roślin i wulkanicznych gór. Czy wiedzieliście Państwo, że nazwa wyspy – w wolnym tłumaczeniubrzmi „Wielki Kanarek”? Zabawne, prawda? Nie będziemy jednak skupiali się na walorach Gran Canariio tym powiemy kiedy indziej. Teraz mamy zamiar przejść do zwiedzania wyspy.  

Z jakich wycieczek fakultatywnych będzie można skorzystać na Gran Canarii?

Oto kilka propozycji dla miłośników plażowania i zwiedzania

1) „Wycieczka objazdowa po wyspie”

Objazdówkę po „Wyspie Wiecznej Wiosny” (Gran Canarii) rozpoczniemy od wizyty w miejscu zwanym Caldera de Bandama. Czym jest Caldera de Bandama? To krater, a właściwie pozostałość ogromnego krateru, wzbudzający w turystach… kosmiczne emocje.

Kolejnym punktem na Naszej mapie zwiedzania będzie miasto Teror, w którym znajduje się bazylika Matki Boskiej Sosnowej. Ciekawostkę stanowi fakt, że Matka Boska Sosnowa jest opiekunką/patronką całej wyspy.

Kochacie podziwiać zapierające dech w piersiach widoki? Wspaniale! Z centralnego punktu –Cruz de Tejeda – zobaczycie malowniczą panoramę wyspy, a także pobliską Teneryfę.          

Orientacyjna cena wycieczki: około 49.00 euro (EUR) za osobę.

2) „Wild West Night”

Lubicie klimaty country? Doskonale! Wild West Night spełni Wasze najśmielsze oczekiwania.

Wild West Night, czyli niezwykła zabawa country, rozgrywa się w miasteczku Sioux City, wybudowanym na potrzeby filmu z Clintem Eastwoodem. Około godz. 20:00 na stoły wjeżdżają przepyszne dania z grilla oraz alkohole (wina, piwa i lokalne drinki). Dobrą informacją jest fakt, że napoje alkoholowe są wliczone w cenę wycieczki. Kulminacją wieczoru będzie country show, w którym zobaczymy popisy kowbojów, rzuty lassem i nożami, kankana, a także scenkę z życia Dzikiego Zachodu. Dobra zabawa trwa zazwyczaj do godz. 24:00.    

Orientacyjna cena wycieczki: około 55.00 euro (EUR) za osobę.

3) „Teneryfa

Wycieczka na pobliską Teneryfę to dobra okazja, aby zobaczyć różnorodne (nierzadko księżycowe) plaże oraz umoczyć usta w lokalnym winie. Wśród najciekawszych atrakcji wyprawy należy wymienić wizytę w Parku Narodowym Teide oraz pobyt w Loro Parku. Oczywiście na trasie wycieczki nie zabraknie również wspaniałych krajobrazów, plantacji bananów oraz smoczego drzewa.    

Orientacyjna cena wycieczki: około 99.00 euro (EUR) za osobę.

4) „Lanzarote

Lanzarote to wyspa, która słynie z surowego, pustynnego krajobrazu. Czy warto więc odwiedzić „Wyspę Wulkanów”? Oczywiście! Musicie mieć jednak na uwadze fakt, że Lanzarote to propozycja dla osób, które uwielbiają księżycowe, nieco tajemnicze plenery.

Lanzarote Tour – w programie wycieczki przewidziano:

  • wizytę w kopalni soli – Salinas de Janubio;
  • postój w Parku Narodowym Timanfaya, który jest uważany za symbol wyspy;
  • przejażdżkę wielbłądem po wulkanicznych polach;
  • lunch;
  • postój w regionie La Geria, gdzie uprawia się winorośl;
  • zwiedzanie Doliny Tysiąca Palm i podziemnych jaskiń;
  • przejazd przez Arrecife – stolicę Lanzarote.

Orientacyjna cena wycieczki: około 180.00 euro (EUR) za osobę.

5) „Las Palmas”

Wyprawa do Las Palmas to gratka dla wszystkich miłośników (a właściwie miłośniczek) zakupów. Wyborny likier bananowy, lokalne wina, cygara, rękodzieło oraz wyroby afrykańskie to tylko namiastka tego, co można znaleźć w tym gorącym mieście

Gdzie warto zrobić zakupy? Przede wszystkim przy Avenida de Masa López – czyli głównej ulicy, a także na deptaku Calle Mayor de Triana.   

Orientacyjna cena wycieczki: około 18.00 euro (EUR) za osobę

6) „Łódź podwodna”

Podwodny świat Wysp Kanaryjskich od zawsze przyciągał i inspirował miłośników przygody. Ławice kolorowych rybek, przejrzysta woda, wrak statku – to wszystko czeka na Państwa na Gran Canarii, a dokładniej w kurorcie Puerto de Mogan, z którego wypływa łódź podwodna. Żółta łódź podwodna zazwyczaj zanurza się na głębokość około 20. metrów, co daje Nam możliwość zobaczenia niezwykłych zjawisk przyrodniczych.    

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o samym kurorcie. Otóż Puerto de Mogan to przepiękne miasteczko portowe, w którym białe domki kontrastują z lazurową wodą. Warto zobaczyć je na własne oczy!  

Orientacyjna cena wycieczki: około 29.00 euro (EUR) za osobę.

7) „Jeep Safari”

Górzyste tereny, zapach świeżych cytrusów, adrenalina – tak oto w kilku słowach można opisać niezapomnianą przejażdżkę jeepami po wyspie. Blisko 100 kilometrowy odcinek to gratka dla wszystkich miłośników przyrody i… przygody. Punktem kulminacyjnym wyprawy będzie przyjemna kąpiel w oczku wodnym. 

Orientacyjna cena wycieczki: około 42,50 euro (EUR) za osobę.

8) „Fiesta w jaskini

Macie ochotę na obiad w nietypowych okolicznościach? Wobec tego fiesta w grocie będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Restauracja wybudowana w… jaskini zaprasza Państwa na prawdziwie kanaryjski posiłek połączony z koncertem gitarowym oraz pokazami tańców kanaryjskich. Zanim jednak traficie do restauracji w grocie, będziecie mogli dokonać zakupu lokalnych produktów, m.in. wina, szynki lub koziego sera. Smacznego!

Orientacyjna cena wycieczki: około 41.00 euro (EUR) za osobę.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments