Gran Canaria – paszport czy dowód osobisty?

29 września 2022
Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 4.5]

Hiszpania, tak jak Polska, jest państwem członkowskim Unii Europejskiej. Jako że na terytorium Królestwa Hiszpanii obowiązują przepisy o swobodnym ruchu osobowym, turyści wybierający się na Gran Canarię nie muszą posiadać wizy. Dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy, a także pobytu na wyspie są aktualny paszport lub dowód osobisty.

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest stan techniczny dokumentów – te nie powinny nosić śladów zniszczenia. Uwaga! Dla pewności warto zabrać w podróż oba dokumenty – zarówno paszport, jak i dowód osobisty. Hotele na Gran Canaria akceptują oczywiście oba.

Gran Canaria – wjazd na paszport tymczasowy

Paszport tymczasowy jest dokumentem wystarczającym, jeśli chcesz lecieć na Gran Canaria. Musi być ważny – nie jest wymagana ważność przez określony okres.

Sprawdź również: pogoda na Gran Canaria.

Gran Canaria – jak długo ważny musi być paszport?

Hiszpania wymaga, aby dokument był aktualny. Nie jest narzucone, że musi to być np. pół roku. Na miejscu można przebywać przez maksymalnie 90 dni bez względu na cel pobytu.

Gran Canaria - paszport czy dowód

Gran Canaria – podróż z dzieckiem

Osoby nieletnie (poniżej 18. roku życia) muszą posiadać własny paszport – wpis w dokumencie (paszporcie) rodzica nie będzie respektowany.

Zobacz także: ceny na Gran Canaria.

Czy jest wymagana pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych na podróż dziecka z osobą trzecią na Gran Canaria?

Jeżeli dziecko wyjeżdża za granicę za osobą, która nie jest rodzicem lub opiekunem prawnym, sugerujemy przygotowanie pełnomocnictwa notarialnego podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych. Pełnomocnictwo powinno być opatrzone klauzulą apostille wydaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments