Gniazdka elektryczne w Kenii

22 sierpnia 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Gniazdka w Republice Kenii mają wejście na wtyczki z trzema prostokątnymi bolcami. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że turyści z Polski będą potrzebowali adaptera (tzw. przejściówki), który umożliwi im bezproblemowe korzystanie z rozmaitych sprzętów. Przejściówkę można kupić na miejscu, m.in. na lotnisku lub w hotelu.

Uwaga! Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą przedłużacza oraz rozgałęźnika. Napięcie w sieci w Republice Kenii wynosi 220 V.

O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć jadąc do Kenii?

Oto garść przydatnych informacji

– Walutą obowiązującą w Republice Kenii jest szyling kenijski (KES), który dzieli się na 100 centów. W obiegu występują banknoty o nominałach: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1 000 szylingów oraz monety o nominałach: 5,10, 50 centów oraz 1, 5, 10, 20, 40 szylingów. Jeden KES to około 0,038 złotego polskiego (kurs z dnia 10. grudnia 2019 roku).

– W kraju obowiązuje ruch lewostronny, natomiast same drogi są w bardzo słabej kondycji. Należy liczyć się z opóźnieniami.

– Od turystów z Polski nie wymaga się żadnych szczepień ochronnych. Jednak w trosce o własne bezpieczeństwo, zaleca się im wykonanie następujących szczepień: szczepienia przeciwko żółtej gorączce, szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (WZW A) oraz szczepienia przeciwko malarii.

– Z Republiki Kenii nie wolno wywozić wyrobów z kości słoniowej, produktów zwierzęcych (takich jak kły czy skóry), a także korali i przedmiotów wykonanych z chronionych gatunków roślin oraz zwierząt.

– Kupując lokalne produkty, należy zawsze targować się ze sprzedawcami. To mile widziana umiejętność.

– Chcąc zrobić zdjęcie tubylcowi, powinniśmy zapytać go o zgodę.

– Najlepszą porą na wyjazd do Kenii jest okres od grudnia do marca. Brak pory deszczowej oraz wysokie temperatury powietrza, zachęcają do odkrywania uroków Afryki.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments