Gniazdka elektryczne w Izraelu

11 grudnia 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

Dobrą informacją dla wszystkich wybierających się do Izraela jest fakt, że na miejscu nie ma konieczności korzystania z adapterów, czyli tzw. przejściówek. Gdyby jednak zaszła konieczność skorzystania z przejściówki, takową wypożyczymy w hotelu.

Uwaga! Napięcie w sieci w Izraelu wynosi 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz.

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc do Izraela?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta Izraela

Oficjalną jednostką pieniężną obowiązującą w Izraelu jest nowy szekel izraelski, oznaczony międzynarodowym symbolem ILS. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 10 agor, ½ szekla, 1 szekel, 2 szekle, 5 szekli i 10 szekli oraz banknoty o nominałach: 20 szekli, 50 szekli, 100 szekli i 200 nowych szekli izraelskich. Jeden nowy szekel izraelski (ILS) to w przeliczeniu 1,10 złotego polskiego (kurs z dnia 10. stycznia 2020 roku).

Wakacje w Izraelu – najdogodniejszy termin

Generalnie Izrael można odwiedzać przez cały rok. A kiedy najlepiej jechać? Oczywiście między kwietniem a majem lub wrześniem a październikiem.

Napiwki w Izraelu

Standardem jest wręczanie napiwków w wysokości 10 procent wartości rachunku.

Opieka medyczna w Izraelu

Opieka zdrowotna w Izraelu jest droga, dlatego przed wyjazdem warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie. To może znacznie ułatwić Nam życie!

Woda w kranie w Izraelu

Mimo, że woda z kranu nadaje się do picia, turystom zaleca się spożywanie wody butelkowanej. Wodę można kupić w każdym sklepie spożywczym.

Bankomaty i wymiana pieniędzy w Izraelu

Na terenie kraju funkcjonuje świetnie rozbudowana sieć bankomatów. Dobra informacja jest również taka, że pieniądze można wymieniać zarówno w bankach, jak i kantorach.

Czy w Izraelu jest honorowane polskie prawo jazdy?

Tak, jest honorowane. Jeśli jednak Nasz pobyt przedłuży się, będziemy potrzebowali izraelskiego dokumentu.

Uwaga! Z polskiego lub międzynarodowego prawa jazdy można korzystać do 90. dni.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – transport w Izraelu jest na bardzo wysokim poziomie. Wygodne i klimatyzowane autobusy, dowiozą Nas w każde miejsce.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments