Gniazdka elektryczne w Dubaju

2 lipca 2020
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]

Dubaj to miasto, które fascynuje i urzeka turystów z całego świata. Monumentalne budowle, sztuczne wyspy usypane na wodach Zatoki Perskiej, a także wysokie temperatury powietrza, zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Czy to już wszystko? Ależ nie! Kolejną zaletą Dubaju jest oczywiście świetna infrastruktura hotelowa.

A jak wygląda kwestia gniazdek elektrycznych w pokojach? W Zjednoczonych Emiratach Arabskich standardem są wtyczki typu G z napięciem sieciowym w gniazdkach 230 V. Możecie być jednak spokojni, część gniazdek jest dostosowana do europejskiego typu wtyczki, zaś w skrajnych sytuacjach można skorzystać z adapterów (tzw. przejściówek).

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc do Dubaju?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta w Dubaju

Jednostką płatniczą, która obowiązuje w Dubaju (a tym samym w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich) jest dirham ZEA. Jeden dirham ZEA dzieli się 100 filsów. Przypomnijmy, że w obiegu występują monety o nominałach: 25 filsów, 50 filsów i 1 dirham oraz banknoty o nominałach: 5 dirhamów, 10 dirhamów, 20 dirhamów, 50 dirhamów, 100 dirhamów, 200 dirhamów, 500 dirhamów oraz 1 000 dirhamów. Jeden dirham ZEA (AED) to około 1,04 złotego polskiego (kurs z dnia 13. grudnia 2019 roku).

Płatność kartą w Dubaju

W większości dużych hoteli, restauracji czy sklepów można dokonywać transakcji bezgotówkowych.

Internet w Dubaju

Z uwagi na panującą w Dubaju cenzurę, wiele stron internetowych jest zablokowanych.

Sprzedaż alkoholu w Dubaju

Z tym nie będzie tak łatwo… Napoje alkoholowe można kupić jedynie w barach hotelowych oraz klubach dla turystów.

Bezpieczeństwo w Dubaju

„Miasto ze Złota” – bo tak często mówi się o Dubaju, stanowi jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie. Kradzieże i napady są tutaj bardzo surowo karane, dlatego nie musimy obawiać się o nasze dobra materialne. Są bezpieczne!

Kiedy jechać do Dubaju?

Najlepszym czasem na odwiedzenie „Miasta ze Złota” jest okres pomiędzy wrześniem a majem, kiedy to termometry pokazują 20 – 30 stopni Celsjusza.

Komunikacja miejska w Dubaju

Dubaj to aglomeracja, która może pochwalić się świetnie działającą komunikacją miejską. Absolutnym numerem jeden w kwestii przemieszczania się po mieście jest metro, będące najnowocześniejszym na świecie.

Ciekawostka! W Dubaju działają dwie linie metra: czerwona oraz zielona.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – piątek jest dniem wolnym od pracy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments