Gniazdka elektryczne na Wyspach Zielonego Przylądka – wtyczki, kontakty, przejściówka

16 listopada 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

„Ostatni Raj na Ziemi” – bo tak często mówi się o Wyspach Zielonego Przylądka, stanowi mekkę dla wszystkich miłośników dziewiczych krajobrazów. Tutaj każdy poczuje się jak w niebie…

Jeśli zamierzacie Państwo spędzić udany urlop na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, powinniście wiedzieć, że standardem w tej części świata są wtyczki typu C oraz F z napięciem sieciowym w gniazdkach 220 V i częstotliwością 50 Hz.

O czym jeszcze należy pamiętać jadąc na Wyspy Zielonego Przylądka?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta na Wyspach Zielonego Przylądka

Oficjalnym środkiem płatniczym obowiązującym na Wyspach Zielonego Przylądka jest escudo zielonoprzylądkowe (CVE), które dzieli się 100 centavos. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 escudo, 5 escudos, 10 escudos, 20 escudos, 50 escudos i 100 escudos oraz banknoty o nominałach: 100 escudos, 200 escudos, 500 escudos, 1 000 escudos, 2 000 escudos, 2 500 escudos i 5 000 escudos. Jedno escudo zielonoprzylądkowe (CVE) to około 0,039 złotego polskiego (kurs z dnia 13. grudnia 2019 roku). Ważną informacją jest również fakt, że na wyspach można płacić w euro.

Karty kredytowe na Wyspach Zielonego Przylądka

W większych miastach można posługiwać się kartami typu Visa.

Szczepienia na Wyspach Zielonego Przylądka

Od turystów z Polski nie wymaga się serii szczepień ochronnych. Jedynie osoby, które będą podróżowały przez Senegal (lub inny kraj afrykański), muszą mieć wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia, potwierdzający szczepienie przeciwko żółtej gorączce (febrze).

Bezpieczeństwo na Wyspach Zielonego Przylądka

Na Cabo Verde można czuć się bezpiecznie, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że w ostatnich latach nasiliły się tam kradzieże kieszonkowe i napady.

Podatek turystyczny na Wyspach Zielonego Przylądka

Każda osoba, która ukończyła 16. rok życia, jest zobowiązana do uiszczenia tzw. opłaty klimatycznej (podatku turystycznego). Wysokość opłaty wynosi 220.00 escudos zielonoprzylądkowych (za każdy dzień pobytu).

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – pora deszczowa na Wyspach Zielonego Przylądka przypada na okres od sierpnia do września.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments