Gniazdka elektryczne na Teneryfie

14 listopada 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jadąc na Teneryfę, musimy zabrać ze sobą lekkie ubrania, zapas leków i repelentów, słownik oraz sprzęt do robienia zdjęć. Ale czy musimy zabierać ze sobą adapter podróżny? Na szczęście nie! Dobrą informacją jest również fakt, że napięcie w sieci wynosi 220 V, natomiast częstotliwość 50 Hz.

O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć jadąc na Teneryfę?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta na Teneryfie

Walutą obowiązującą na Teneryfie (oraz pozostałych Wyspach Kanaryjskich) jest euro (EUR). Przypominamy, że euro (EUR) dzieli się na 100 centów. W obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to w przeliczeniu 4,24 PLN (kurs z dnia 10. stycznia 2020 roku).

 Wjazd do kraju

Jako że Hiszpania jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, wjazd na teren kraju odbywa się na podstawie ważnego dokumentu paszportowego (paszportu) lub dowodu osobistego.

Język na Teneryfie

Językiem urzędowym na Teneryfie jest hiszpański (chyba nikogo to nie dziwi), jednak turyści mogą śmiało porozumiewać się w języku angielskim lub/i niemieckim.

Co robić na Teneryfie

Teneryfa to miejsce polecane dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Golf, windsurfing, nurkowanie i karting stanowią tylko drobną część atrakcji.

Oprócz wyżej wymienionych, dużym zainteresowaniem cieszą się także rejsy katamaranem oraz wizyty w parkach rozrywki. Siam Park i Loro Park to frajda dla każdego miłośnika rozrywki.

Transport na Teneryfie

Komunikacja na wyspie jest sprawna i niedroga. Przyjezdni mają do wyboru jazdę taksówkami, lokalnymi autobusami lub samochodem. Auto można wypożyczyć na miejscu. Trzeba tylko pamiętać, że kierowca musi mieć ukończone 18 lat i ważne prawo jazdy.

Uwaga! Między wyspami kursują samoloty.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja (a właściwie ciekawostka) – na Teneryfie znajdziemy najlepsze banany na świecie. Kanaryjskie owoce są dużo słodsze od tych, które pochodzą z Ameryki Południowej.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments