Gniazdka elektryczne na Seszelach

16 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Seszele to miejsce, które do złudzenia przypomina raj… Bajecznie piękne plaże, a także endemiczne gatunki roślin i zwierząt, mogą przyprawić o przysłowiowy „zawrót głowy”.

Marzy się Państwu odpoczynek na końcu świata? Pragniecie rozkoszować się doskonałym jedzeniem i naturą? Seszele to dobre miejsce, aby oderwać się od zgiełku miasta…

Raj rajem, ale warto również zapytać, jak wygląda kwestia dostępu do prądu w tej części świata? Otóż na Seszelach standardem są gniazdka elektryczne dostosowane do wtyczek z trzema podłużnymi prostokątnymi bolcami (takie, jak w Wielkiej Brytanii). Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że napięcie w sieci wynosi 240 V, natomiast częstotliwość 50 Hz.

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc na Seszele?

Oto garść przydatnych informacji

– Waluta

Oficjalną jednostką pieniężną obowiązującą na Seszelach jest rupia seszelska, oznaczona międzynarodowym kodem walutowym SCR. W obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 5 centów, 10 centów, 25 centów, 1 rupia seszelska i 5 rupii seszelskich oraz banknoty o nominałach: 10 rupii, 25 rupii, 50 rupii, 100 rupii i 500 rupii seszelskich. Jedna rupia seszelska (SCR) to w przeliczeniu 0,27859 (kurs z dnia 08. stycznia 2020 roku).

– Jaką walutę wziąć na Seszele?

Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą euro lub dolarów amerykańskich. Dobrą informację stanowi również fakt, że w większych restauracjach oraz ośrodkach turystycznych zapłacimy kartą kredytową. Akceptowane karty to: Visa, MasterCard, American Express oraz Dinners Club.

– Kiedy jechać na Seszele?

Najbardziej optymalnym czasem na wyjazd jest okres od maja do października, kiedy to nie doskwiera Nam deszcz.

– Transport

Na wstępie należy zaznaczyć, że na wyspie obowiązuje ruch lewostronny. Turyści mogą poruszać się m.in. taksówkami, autobusami miejskimi oraz samochodami.

Uwaga! Można posługiwać się międzynarodowym prawem jazdy. Jest jednak jedno „ale” – tylko przez trzy miesiące.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja (a właściwie ciekawostka) – Seszele to archipelag 115 wysp, z których jedynie połowa jest zamieszkana.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments