Gniazdka elektryczne na Sardynii

13 sierpnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

Wybieracie się w podróż na włoską Sardynię? Musicie zatem wiedzieć, że w wielu hotelach na wyspie będzie potrzebna przejściówka. Jednak spokojna głowa, adapter można wypożyczyć w recepcji lub kupić w sklepie. Kolejną dobrą informacją jest fakt, że napięcie w sieci wynosi 220 – 230 V.

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc na Sardynię?

Oto garść przydatnych informacji:

Waluta na Sardynii

Walutą obowiązującą na włoskiej Sardynii jest euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. Przypominamy również, że w obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to w przeliczeniu 4,22 złotego polskiego (kurs z dnia 14. stycznia 2020 roku).

Ceny na Sardynii

Ceny na wyspie należą do stosunkowo wysokich. Podobnie rzecz ma się w całych Włoszech. Mając świadomość takiego stanu rzeczy, warto wziąć ze sobą większy zapas gotówki – oczywiście euro.

Kiedy jechać na Sardynię

Z opinii wynika, że najlepszą porą na wyjazd na Sardynię jest… październik. Koniec sezonu turystycznego, a także wciąż przyjemne temperatury powietrza (blisko 23 stopnie Celsjusza), dają możliwość rozkoszowania się prawdziwym pięknem wyspy. Warto to sprawdzić na własne oczy!

Transport na Sardynii – autobusy miejskie

Oczywiście! Jeśli jednak zamierzacie Państwo gruntownie zwiedzić najciekawsze zakątki Sardynii, koniecznie wypożyczcie samochód. Wypożyczalni aut na wyspie jest naprawdę sporo.

Opieka medyczna na Sardynii

Jak już zostało wcześniej wspomniane, ceny na Sardynii są dość wysokie. Standardowa wizyta lekarska to koszt rzędu około 40.00 – 63.00 euro (EUR). Dobra informacja jest jednak taka, że w nagłych przypadkach pomoc jest udzielana bezpłatnie.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka – czy wiedzieliście Państwo, że na wyspie żyje spora liczba… stulatków? To zatem nie przypadek, że Sardynia jest nazywana „Wyspą Szczęśliwości i Długowieczności”.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments