Gniazdka elektryczne na Minorce

7 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Minorka, nazywana „Szmaragdową Wyspą, to idealne miejsce na wakacje z dzieckiem lub we dwoje. Spokojna, malownicza i nieco tajemnicza, daje możliwość rozkoszowania się szumem Morza Śródziemnego. Kolejną dobrą informacją dla wszystkich miłośników urokliwych wysepek jest fakt, że w tej części Europy standardem są wtyczki typu C, C-2 oraz F, z napięciem sieciowym w gniazdkach 230 V i częstotliwością 50 Hz.

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc na Minorkę?

Oto garść przydatnych informacji

– Waluta

Na Minorce, podobnie jak na innych hiszpańskich wyspach, walutą jest euro (EUR). Warto przypomnieć, że w obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to w przeliczeniu 4,26 złotego polskiego (kurs z dnia 23. grudnia 2019 roku).

– Wizy

Nie są wymagane. Wystarczy mieć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.

– Płatność kartą

W Hiszpanii nie ma problemów z płatnościami bezgotówkowymi. Trzeba jednak pamiętać, że płacąc kartą musimy okazać dokument stwierdzający tożsamość.

– Jak poruszać się po wyspie?

Osoby, które zamierzają odwiedzić najciekawsze zakątki Minorki, powinny zdecydować się na wynajem samochodu. Na wyspie znajduje się kilka wypożyczalni aut.

Uwaga! Wyspę można zwiedzić także z perspektywy dwóch kółek. Wycieczka rowerowa to doskonały sposób na poznanie miejsca, a także podtrzymanie letniej kondycji.

– Kiedy jechać?

Najlepszym momentem na odpoczynek na plaży jest okres od lipca do sierpnia. W tym czasie należy spodziewać się wysokich temperatur powietrza oraz gorących dni.

– Minorka – komu jest polecana?

Głównie:

• miłośnikom słońca i wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody;
• amatorom sportu – golfistom, tenisistom, nurkom oraz windsurferom;
• entuzjastom łowienia ryb.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – od turystów z Polski nie są wymagane szczepienia ochronne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments