Gniazdka elektryczne na Majorce

27 sierpnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4]

Jadąc na Majorkę, nie musisz zabierać ze sobą adaptera (tzw. przejściówki). Gdyby jednak zaszła potrzeba skorzystania z urządzenia, udaj się do sklepu.

A napięcie w gniazdkach? Napięcie sieciowe w gniazdkach jest standardowe i wynosi 220 V.

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć jadąc na Majorkę?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta Majorki

Walutą obowiązującą na hiszpańskiej Majorce jest euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to około 4,26 złotego polskiego (kurs z dnia 16. grudnia 2019 roku).

Majorka – paszport czy dowód? 

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Aby móc wjechać na wyspę, będziesz potrzebował jedynie ważnego dowodu osobistego.

Napiwki na Majorce

Drobne gratyfikacje w barach i restauracjach są mile widziane. Zwyczajowo napiwek wynosi około 5-10% wartości rachunku.

Godziny otwarcia sklepów na Majorce

Wszystkie sklepy zlokalizowane na terenie wyspy są czynne od godziny 9:00. Dotyczy to również piekarni. Pamiętaj również o tym, co zabrać na Majorkę.

Komunikacja miejsca na Majorce

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po Majorce jest samochód (można wypożyczyć go na miejscu). Dobre drogi, a także możliwość dotarcia do najdalszych zakątków „Perły Balearów”, zachęcają do wielogodzinnych przejażdżek.

Alternatywą dla auta osobowego są oczywiście autobusy lub pociągi, które pozwalają na pokonywanie długich tras. Przed podróżą, warto jednak sprawdzić godzinę ostatniego połączenia powrotnego. Zobacz też, jak zwiedzać Majorkę na własną rękę.

Woda w kranie na Majorce

Dla nikogo chyba nie będzie zaskoczeniem fakt, że woda w kranie nie nadaje się do picia. Będąc w obcym państwie, najlepiej spożywać wodę butelkowaną. Tą z kranu można np. wypłukać zęby.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja (a właściwie ciekawostka) – napoje alkoholowe znajdujące się w lodówkach, mogą być nieco droższe od tych, które stoją na sklepowych półkach czy regałach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments