Gniazdka elektryczne na Maderze

10 listopada 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Osoby, które wybierają się na słoneczną Maderę, z pewnością ucieszą się z faktu, że gniazdka w pokojach hotelowych nie różnią się niczym od naszych, a napięcie w sieci wynosi 220 V.

Pozostałe informacje dotyczące wyspy

Waluta na Maderze

Jednostką płatniczą, która obowiązuje na Maderze jest euro (EUR), które dzieli się na 100 centów. W oficjalnym obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to około 4,26 złotego polskiego (kurs z dnia 16. grudnia 2019 roku).

Przepisy wjazdowe na Maderze

Jako że Madera należy do Portugalii, można udać się tam jedynie z dowodem osobistym.

Jak poruszać się po Maderze?

Są dwa sposoby: komunikacją lokalną lub samochodem. Komunikacja lokalna na Maderze jest dość dobrze zorganizowana. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że autobusami nie dojedziemy we wszystkie atrakcyjne miejsca czy punkty widokowe. Chcąc zobaczyć jak najwięcej, należy wypożyczyć samochód.

Karty kredytowe – czy można nimi płacić na Maderze?

Oczywiście. Transakcje bezgotówkowe to standard w tej części świata.

Dobra rada! Jeśli zamierzacie Państwo wyjechać na prowincję, koniecznie weźcie ze sobą trochę gotówki.

Kiedy jechać na Maderę?

Na Maderę, określaną mianem „Krainy Wiecznej Wiosny”, można udać się o każdej porze roku. Lata są tam zazwyczaj ciepłe (ale nie ekstremalnie gorące), natomiast zimy – chłodne, bez mrozu i minusowych temperatur.

Odzież na Maderze

Niezależnie od pory roku, warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, obuwie trekkingowe oraz wygodną odzież sportową.

Najciekawsze pamiątki na Maderze

Osoby, które nie wyobrażają sobie powrotu do domu bez lokalnych pamiątek i przysmaków, powinny przywieźć ze sobą egzotyczne owoce, lokalne wina, a także wyroby z korka lub wikliny. Jest w czym wybierać!

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – w wielu miejscach wyspy można porozumiewać się w języku angielskim.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments