Gniazdka elektryczne na Korsyce

16 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Na wstępie mamy dla Państwa dobrą wiadomość – korsykańskie gniazdka (typu E i F) nie wymagają obecności przejściówki. A napięcie? Napięcie w sieci wynosi 220 V, natomiast częstotliwość – 50 Hz.

O czym jeszcze należy wiedzieć jadąc na Korsykę?

Oto garść przydatnych informacji

– Waluta

Oficjalną walutą obowiązującą na francuskiej Korsyce jest euro EUR. W obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to w przeliczeniu 4,23 złotego polskiego (kurs z dnia 15. stycznia 2020 roku). Warto również podkreślić, że Korsyka jest jednym z najtańszych regionów wypoczynkowych Francji.

– Wizy

Dla turystów z Polski nie są wymagane.

– Napiwki

Do rachunków jest zazwyczaj doliczana około 15 – procentowa opłata za obsługę. Jeżeli jednak uznacie Państwo, że obsługa była wyjątkowo miła i uprzejma, możecie zostawić napiwek.

– Bezpieczeństwo

Korsyka, czyli perełka francuskiej części Morza Śródziemnego, to stosunkowo bezpieczny kierunek dla turystów. Trzeba jednak pamiętać, że wszędzie (także i w tej części Europy) zdarzają się drobne kradzieże lub napady. Mając świadomość zagrożeń, należy baczniej chronić swoje rzeczy osobiste, a także unikać ciemnych i mało uczęszczanych miejsc.

– Kiedy jechać?

Najlepszym czasem na wyjazd na Korsykę jest okres pomiędzy majem, a październikiem. W maju przywitają Nas wiosenne kwiaty, natomiast w październiku – jesienne liście. Niesamowita feeria barw – gwarantowana!

– Drogi

Korsykańskie drogi są dość specyficzne – kręte, wąskie, umiejscowione nad urwiskami. Warto więc uważać podróżując autem.

– Komu jest polecana Korsyka?

• Miłośnikom pięknych miejsc.
• Amatorom windsurfingu.
• Alpinistom górskim.
• Paralotniarzom.
• Entuzjastom jednośladów.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – najsmaczniejszymi przekąskami z Korsyki są sery – kozie i krowie oraz wędliny.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments