Gniazdka elektryczne na Ibizie

6 grudnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wybieracie się w podróż na roztańczoną Ibizę? Mamy dla Was świetną wiadomość – nie musicie zabierać ze sobą adapterów (czyli popularnych przejściówek). Napięcie sieciowe jest standardowe i wynosi 220 V, zaś gniazdka są wyposażone w 2 okrągłe otwory.

O czym jeszcze powinniście wiedzieć jadąc na Ibizę?

Oto garść przydatnych informacji

Waluta na Ibizie

Walutą Hiszpanii, a tym samym Ibizy, jest euro (EUR). Jedno euro dzieli się na 100 centów, zaś w obiegu występują monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) to około 4,26 złotego polskiego (kurs z dnia 17. grudnia 2019 roku).

Ibiza – paszport czy dowód? 

1). Dowód osobisty

2). Paszport (na wszelki wypadek)

3). Prawo jazdy

4). Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Kiedy jechać na Ibizę? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Osoby, które uwielbiają zażywać kąpieli morskich i słonecznych, powinny zdecydować się na urlop w lipcu lub sierpniu. A miłośnicy zwiedzania lokalnych atrakcji? Najlepiej w kwietniu lub maju.

Zabytki na Ibizie

  • miasto Ibiza,
  • plaża Playa d’en Bossa,
  • plaża Playa de Talamanca,

• miasto portowe San Antonio,

• kurort Cala Portinatx.

Poruszanie się po Ibizie

Po wyspie można śmiało poruszać się autobusami. Transport między większymi miastami jest dość dobrze zorganizowany.

Napiwki na Ibizie

W lokalnych barach i restauracjach zostawia się napiwek w wysokości 5 – 10% wartości rachunku. Co jednak ciekawe, taksówkarzom wręcza się aż 10 – 15%.

Pamiątki z Ibizy

Miłośnicy lokalnych specjałów i souvenirów mogą kupić m.in. wyroby ceramiczne i produkty z drzewa oliwnego, a także złotą lub srebrną biżuterię. Wybór jest naprawdę ogromny!

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – jeśli zamierzacie zabrać w podróż swojego pupilka (psa lub kota), zadbajcie o to, aby Wasz czworonóg posiadał aktualny paszport, zaświadczenie lekarskie o przebytych szczepieniach, a także chip lub tatuaż.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments